FaceBook

מורסה ופצעים על רקע סוכרתי

תאי דם

סובלים מאבצסים ומפצעים בעקבות סוכר גבוה? אבצס או מורסה, הוא גוש מוגלתי שעלול להתפתח לנמק במידה ואינו מטופל בזמן. על חולי סוכרת להיות זהירים ומודעים מאד לתסמיני מורסה, ולהקפיד על טיפול נאות ומהיר.

לא נעים אך חשוב להכיר- כיצד תזהו אבצס?

כשמתרחש זיהום חיידקי עלולה להצטבר מוגלה, עורית או פנימית. המוגלה היא מצבור של תאי חיסון מתים ושל חיידקים, ונקראת אבצס, או מורסה. הנוכחות של המורסה בגוף כרוכה בכאבים.

למורסה יש ביטויים רבים בגוף, השכיחים מביניהם הם מורסה בשן, בפה או בחניכיים, כשמצטברת מוגלה בתוך השן או בסביבותיה עקב זיהום חיידקי. זה קורה בעקבות רקבון השן והמורסה יכולה להתמקם בתוך עצם השן או בחניכיים.

סוגים נוספים של מורסה הם מורסה בפי הטבעת, בחוט השדרה, בנרתיק (מורסה על שם ברטולין שעלולה להיווצר עקב זיהום בפתח הנרתיק), מורסה בשקדים (קרויה גם מורסה פריטונסילרית ומתפתחת בגרון בסמוך לשקדים), מורסה בשד, מורסה בכבד, שעלולה להיווצר בעקבות זיהום בבטן, במערכת הדם, או בדרכי המרה שעוברות בכבד.

מורסה עורית (חיצונית) יכולה להתפתח כתוצאה מזיהום בשורש השערה או מחסימה בבלוטות הזיעה. היא יכולה להתפתח אצל כל אחד, אולם התופעה נפוצה יותר בקרב חולי סוכרת.

מורסה פנימית היא בדרך כלל תוצאה של מצב רפואי, למשל מורסה פריטונסילרית בשקדים תתפתח לאחר דלקת קשה בגרון וכדומה. לרוב, לאנשים שקיימות אצלם בעיות במערכת החיסונית או הם לוקים במחלות שונות, דוגמת סוכרת, יש יותר סיכוי לפתח מורסה פנימית.

תסמיני המורסה: בהיבט הנראות היא מופיעה כגוש בולט. מעליו יש שכבת עור שהופכת לדקה יותר בסמוך לפקיעת המורסה. תסמינים נוספים הם כאב, נפיחות ואדמומית, חום באזור המורסה, רגישות ולעתים אף עלייה בחום הגוף.

 • המלצות על טיפול בלקיניקה
  אני חולת סוכרת. A1C ברמות 10. גבוה! (כולל תרופות פומיות). לאור המלצה שקיבלתי, התחלתי להשתמש בקונטרול. תוך 3 חודשים, רמות הסוכר ירדו ל A1C 7. המשכתי בנטילת הקונטרול 3 חודשים נוספים, והסוכר ירד לרמות של A1C 5.9. התייעצתי עם הרופאה המטפלת, ואני ממשיכה עם בקונטרול ומתחילה להוריד את מינון התרופה לסוכרת. תודה רבה, המלצתי לאחי. ממש מודה לכם על מוצר יעיל ומוצלח ללא תופעות לוואי. קרא עוד
  דינה
 • מחברת ועט להשארת המלצה
  הדרכתו וטיפולו המסור של אורון אופק והתמצית, הם חסד אמתי שנעשה עמי. כולי נרגש מהתוצאות וממליץ מאוד מאוד בכל פה ושואף להתמיד כמה שנחוץ. תודה, תודה רבה!!! קרא עוד
  חיים כהן
 • יומן ועט להשארת תגובה והמלצה
  אורון מטפל מסור, אמין, עם ידע עמוק בתזונה ובריפוי. רגיש לצרכים שלי. אני יודעת שבכל בעיה רפואית או נפשית שיש לי אני מגיעה לאורון ואני יודעת שהבעיה תטופל הכי טוב שניתן. אני סומכת עליו מאוד. קרא עוד
  ורד שובל

טיפול במורסה

כשמדובר במורסה עורית קטנה, לעתים קרובות היא פוקעת ונרפאת מעצמה ללא טיפול, ולעתים בסיוע רופא שמנקז אותה ומרוקן את תוכנה. במקרים אחרים היא עשויה גם להיעלם בהדרגה אף ללא פתיחתה וניקוז המוגלה.

במקרים כאלו, כשהיא קטנה, ניתן לטפל מקומית כדי להקל על הכאב ושאר התסמינים. ניתן לעשות זאת באמצעות קומפרסים חמימים עם שמנים אתריים, שמסייעים לריכוך וניקוז המורסה.

במקרים קשים יותר יכלול הטיפול נתן אנטיביוטיקה, לשימוש פנימי (בליעה), או לשימוש מקומי (משחה). במידה ואובחן גורם זר במורסה יש להסירו. ניתוח הוא טיפול שנשקל רק כמוצא אחרון.

ללא טיפול, המורסה עלולה להמשיך לגדול ועלול להיות סיבוך של פיצוץ שלה, דבר שעלול לגרום לזיהום להמשיך ולהתפשט גם לאזורים הסמוכים לה.

חלק חשוב בטיפול במורסה בקרב חולי סוכרת הוא איזון רמות הסוכר בדם. אם הוא לא יטופל, קיים סיכוי גבוה שהזיהום יחזור. כשמורסה מתפתחת לכדי נמק, יש סכנה בכריתת האיבר שנפגע.

הרפואה הסינית יעילה בטיפול ובאיזון הסוכר ומסייעת לשמור על חולי הסוכרת מפני סיבוכי סוכרת, ביניהן אבצס

אבצס בקרב חולי סוכרת

אחד הסיכונים הבולטים אצל חולי סוכרת הוא התפתחות רגל סוכרתית בעקבות זיהום. יש כאן  למעשה שילוב של שני גורמי סיכון: בשל הנוירופתיה, שהיא פגיעה עצבית, נפגעת התחושה ברגל. וכשהתחושה נפגעת, לא תמיד מודעים לפציעות, זיהומים או דלקות שגורמות לכאבים. גורם הסיכון השני הוא הסוכרת עצמה, שמעכבת את החלמת הפצעים, או הזיהומים. התוצאה היא שאפילו שריטה קטנה עלולה להתפתח לפצע או להזדהם. מכאן החשיבות הרבה שיש בביצוע בדיקות מקיפות בקרב חולי סוכרת, וטיפול מיידי במקרים של בהם מתגלה אבצס.

מצב בו קיימת כבר מורסה הקשה לריפוי, הוא מצב שמסכן את הגפה ועלול להתפתח לנמק, פגיעה בכלי הדם, ולבסוף לכריתת הרגל, או כף הרגל. למעשה, סיבוכי רגל סוכרתית עקב נוירופתיה הם גורם מספר אחד בסיבוכים של מחלת הסוכרת.

הפעולה החשובה ביותר היא לאזן את זרימת הדם ולחזק את המערכת החיסונית.

טיפול טבעי באבצס

ככל שזרימת הדם טובה יותר, הסוכר בדם מאוזן, והמערכת החיסונית חזקה יותר, אפשר יהיה לשמור על הגוף ולמנוע התפתחות אבצס. במידה ואבצס כבר קיים, עם סוכר מאוזן ומערכת חיסונית חזקה, ניתן יהיה לטפל בו ביעילות.

הטיפול משמש גם כטיפול מונע ושומר על חוסן המערכת החיסונית ואיזון מקסימלי של הסוכר, כדי לא לאפשר לתופעות כמו נוירופתיה, או רגל סוכרתית, להתפתח.

אורון אופק

טיפול טבעי בקליניקה שלנו, נטורל סין, בהנהלת אורון אופק, מתמקד באיזון רמות הסוכר בדם, חיזוק המערכת כמכלול, וסיגול הרגלי חיים בריאים ואפקטיביים, כדי לחזק את הגוף, שיידע להתמודד ביעילות עם מצבים מסכנים, ולהקטין את תופעות הלוואי של הסוכרת.

שיטות הטיפול שלנו כוללות דיקור סיני שיעילותו רבה במצבי איזון הסוכר בדם, שילוב של פורמולות מצמחי מרפא שאנו רוקחים בהתאמה אישית לכל מטופל, ובניית תוכנית לסיגול אורח חיים מיטיב, מחזק ומשפר. אורון אופק הוא מומחה לטיפול בסוכרת ברפואה סינית.

אנו מקפידים לתת למטופלים שלנו את המענה המיטבי ביותר, שמותאם למצבו ולצרכיו, החל מאבחון ובניית תוכנית טיפול ועד למתן הטיפול והקפדה על שלושה עקרונות יסוד: איזון הסוכר בדם, שיפור אורח החיים והרגלי החיים, ומתן טיפול להקלה מהירה ולמניעה בטווח הרחוק. הטיפול ניתן ע”י אורון אופק, מקים ומנהל הקליניקה, ובעל נסיון רב, לימודי ומעשי בתחום.

לקבלת טיפול צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לבנות עבורכם תוכנית טיפול טובה ומיטיבה.

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

  5/5 - (90 votes)

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם