טיפול טבעי בחרדה

לחץ וחרדות

החיים מלחיצים? סובלים מחרדות ומתח נפשי? חשוב לברר את הסיבות והגורמים לכך, אולם בינתיים אין סיבה לסבול כל כך. טיפול טבעי בחרדות יסייע לכם להחזיר את השליטה לחייכם, להירגע, לישון טוב יותר ובמקביל להתפנות לטיפול יסודי ומעמיק שיטפל בבעיה מהשורש.

סיר לחץ

החיים במאה העשרים ואחת מפגישים אותנו עם חידושים ופיתוחים נפלאים שמשפיעים על כל תחומי החיים. במקביל הם גם מכניסים אותנו למרוץ מסחרר ולמתחים רבים, עד כדי חרדות של ממש.

מתח נפשי עשוי להגרם ממכלול סיבות, החל מסיבה פסיכולוגית, ועד למצוקה שנובעת מבעיה פיזיולוגית או בריאותית. למשל, חולים במחלות שונות, לדוגמה סוכרת, חווים שינויים באיכות החיים שלהם, חשים ברע וחרדים לעתיד לבוא. נוצר מצב של חוסר רוגע, מתחיחות רבה ובסופו של דבר חרדות, התנהגות חרדתית ומצבי מצוקה של ממש שפוגעים הן בנפש והן בגוף.

כשקיימים מתחים וחרדות, עם או בלי מצב רפואי מסוים, הדבר גורם לפגיעה של ממש בכל ההיבטים האנושיים, כאשר המערכת החיסונית היא הראשונה להיחלש ולהיפגע. כלומר, לא די בחולשה הנובעת מהמתחים והחרדות, גם הבריאות עלולה להנזק ולפגוע לבעיות לחץ דם, סוכרת ומחלות לב.

חשוב לחדד כי חרדות הן תוצר של לחץ ומתיחות וכדי לטפל בחרדות יש להתחיל מ"ראש הפירמידה" ולטפל במצבי הלחץ והסטרס.

חרדים לבאות או : איך זה מרגיש

חרדה מאופיינת במספר סימפטומים בולטים, כמו דפיקות לב מואצות (כמו שקורה במצבי סכנה), זיעה קרה ונשימה לא סדירה. היא יכולה להופיע לפתע וללא הכנה מוקדמת, מה שקרוי התקף חרדה. לעתים ההתקף הזה עלול להפוך להפרעת חרדה שתמשך ימים ארוכים, אפילו שבועות וחודשים. חרדה מפריעה לתפקוד התקין של האדם, מאופיינת בדכדוך קבוע, חוסר תיאבון, עייפות והתפרצויות כעס.

אין ספק שכדי לחזק את המערכת הכללית, להרגע ולשפר את מצב הרוח, את קבלת ההחלטות ואת שגרת היום, יש לטפל בחרדות, ויפה שעה אחת קודם.

ניתן לקבל טיפול טבעי בחרדות, אולם חשוב מאד לאבחן תחילה את המצב, עד כמה החרדה משפיעה על הגוף ועל התודעה ומה המקור שלה. רק אז ניתן להתחיל ולבנות טיפול טבעי מותאם אישית.

חשוב מאד להבין את ההבדל בין ניהול חרדות לבין ריפוין:

ניהול החרדות מאופיים בפעולות שמסייעות במניעה של השפעת החרדות על המטופל. למשל, תרופות טבעיות, פעילות גופנית מיטבה ומדיטציה הם חלק מהפועלות הקיימות בניהול חרדות. לעומתו,

ריפוי החרדות הוא תהליך שמסייע להמנע לגמרי מהחרדות ולהשתחרר מהשפעתן על הגוף והנפש. באמצעות ריפוי חרדות מתגברים עליהן כליל ומנטרלים את הסיבה שבגללה הופיעו מלכתחילה.

לטיפול הטבעי יש יתרונות רבים ומועילים, הן בניהול חרדות והן בטיפולן, כשהתוצאות מדברות בעד עצמן.

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

  רפואה סינית לטיפול בחרדות

  טיפול טבעי לא יוכל להתקיים לפני שיתבצע אבחון מקיף כדי לוודא שאין בעיה רפואית שמשפיעה על החרדות. זו יכולה להיות למשל בעיה ביותרת הכליה, שתפקוד ירוד שלה מקשה על תפקוד תקין במצבי לחץ, או בלוטת התריס שגורמת אף היא לתנודות במצב הרוח. לפעמים יכול להיות חוסר משמעותי בוויטמינים, נתון שניתן לגלות באמצעות בדיקת דם פשוטה.

  כמו במקרים רבים אחרים, הרפואה הסינית מציעה מענה ממוקד ומדויק לטיפול במכלול בעיות, פיזיות ונפשיות. בכל הנוגע לחרדות, מעמידה הרפואה הסינית בפני המטופל תוכנית שמתבססת על אבחון המצב, אם באמצעות שיחות היכרות ואם באמצעות בדיקות נרחבות אחרות. הסיבה לכך היא הרצון לייצר עבור כל מטופל תוכנית מדוייקת ואינדיבידואלית למצבו, מאחר וגם חרדות אינן בעיה גנרית שאפשר לטפל בה באמצעות תרופת מדף.

  עקרונות היסוד ברפואה הסינית היא חיבור הגוף לנפש וטיפול מקיף באדם כמכלול. בתוך עקרונות אלו קיימות כמה שיטות טיפול, ביניהן תזונה, דיקור וצמחי מרפא.

  • תזונה: ברפואה הסינית יש לתזונה מאוזנת חשיבות עצומה בטיפול בעיות רבות ובמציאת המזונות שמסייעים לטפל בבעיית המטופל. תזונה המבוססת על מזונות מרגיעים ומאוזנים את 5 היסודות, עם דגש על הימנעות ממאכלים מעוררים כמו קפה, סוכר, קמח לבן ואחרים, הם חלק מתוכנית הטיפול בחרדות שמציעה הרפואה הסינית.
  • אורחות חיים: מדובר בהמלצות והכוונה לסיגול אורח חיים פעיל יותר מחד, למשל הוספת פעילות גופנית שמרגיעה את הגוף ומשפרת את מצב הרוח, ורגוע יותר מאידך, למשל הקפדה על שעות שינה מספיקות ומסודרות.
  • דיקור: מתבצע לאחר אבחון מעמיק של המטופל, שכולל תשאול, מישוש הדופק והתבוננות בלשון. יכול להיות שהחרדות מקורן בחוסר צ'י או דם, או שניהם, בחסימת צ'י הכבד, חום בכבד או בלב וכדומה ולכן נדרשת בדיקה לפני תוכנית הטיפול בכלל והדיקור בפרט. כדי ליצור את האיזון הנכון למטופל מתבצע דיקור סיני באמצעות מחטים עדינות ודקות. כל המחטים הן חד פעמיות וסטריליות. מיקום המחטים נקבע על ידי המטפל כדי להגיע למצב של איזון- גופני ונפשי ולהרגעת החרדות.
  • צמחי מרפא: מסייעים בהרגעה כללית וישירה על מערכת העצבים, בהרפיית שרירים והחזרת תחושת השקט והשלווה.

  פורמולה צמחית לטיפול טבעי בחרדות מבית נטורל סין

  למתלבטים בדבר צמחי המרפא שמטפלים ביעילות בחרדות, עומדות בפניכם הפורמולות המצוינות של נטורל סין, שנרקחו לאחר מחקר מדוקדק ומציאת הצמחים שנמצאו והוכחו כיעילים להרגעת הנפש.

  לטיפול במתח וחרדה

  פורמולת פסיפיק יום (pacific day) – הפורמולה מרגיעת נפש ומטפלת במצבי מתח ועצבנות. שימוש מומלץ: מינון של 5-7.5 מ"ל (1-1.5 כפיות בכל מנת לקיחה), 1-3 פעמים ביום.

  פסיפיק לילה לטיפול בנדודי שינה ומתח

  למתקשים להירדם בעקבות דאגות ומחשבות טורדניות, מומלץ ליטול פסיפיק לילה (pacific night) של נטורל סין, 1 כפית ברבע כוס מים, 20 דקות לפני השינה.

   

  ויומקס לטיפול בעייפות וחולשה

  פורמולה מיטיבה נוספת היא ויטמקס. היא משמשת לטיפול בעייפות, הרגעה וחיזוק הצ'י. חרדות מובילות פעמים רבות להפרעות בשינה ומשם הדרך לתשישות היא קצרה. נטילה של ויטמקס בשעות הבוקר ובשעות הערב המוקדמות תסייע רבות.

  אנו בנטורל סין עושים כמיטב יכולתנו, הכלים שברשותנו ושנות מחקר ממושכות, כדי למצוא את הטיפול המיטבי לכל אחד ואחת מהמטופלים שלנו. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר וביחד נבנה תוכנית טיפול בחרדות שתיטיב עמכם, תקל על התחושות הקשות ותחזיר את הרוגע לחייכם.

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

   4.8/5 - (80 votes)

    יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם