רגל סוכרתית, כף רגל סוכרתית וטיפול טבעי

טיפול בקליניקה

חווים אובדן תחושה בכף הרגל? סובלים מפציעות תדירות וניכרות בגפיים התחתונות? אלו הם חלק מהסימנים לרגל סוכרתית – סיבוך שכיח בקרב חולי סוכרת, שעלול להחמיר ולהביא לנזק גדול ובמקרים מסוימים גם לכריתת חלק מכף הרגל. טיפול טבעי ברפואה סינית מסייע באיזון רמות הסוכר בדם, ויכול למנוע התפתחות של רגל סוכרתית, או להפחית את הסיבוכים הכרוכים בכך.

מהי רגל סוכרתית ומה גורם לה?

רגל סוכרתית נובעת מנוירופתיה פריפרית – מצב של פגיעה בעצבים ההיקפיים בכפות הרגליים, בשל חוסר איזון של רמות הסוכר בדם. התסמינים של רגל סוכרתית כוללים אובדן מלא או חלקי של תחושה בכפות הרגליים, בשל הרס של קצות העצבים. אובדן התחושה גורם לפציעות תדירות באזור ורגישות יתרה, לצד ובגלל חוסר תחושה של כאב, קור וחום, וכן הופעה של יובש בעור. הפצעים אינם כואבים, בשל העצבוב הלקוי, אך נוטים להזדהם בקלות עקב זרימת דם לקויה ורמות סוכר גבוהות בדם, המזינות את החיידקים. לעתים מתפתח פצע, כיב וזיהום מבלי שהחולה מרגיש, ומסיבות שונות כמו גירוד מרובה, היתקלות בחפצים, נעליים לוחצות או יחפנות.

אילו סיבוכים עלולים להיגרם במצב של רגל או כף רגל סוכרתית?

הפגיעה בתפקוד השרירים עלולה להוביל לחוסר איזון בעצמות כף הרגל ולעיוותים בכף הרגל – בליטות למשל. העדר תחושת הכאב והרגישות לקור ולחום יוצרת מצב בעייתי שבו האדם פגיע יותר לחבלות, חדירה של גופים זרים, וכוויות כתוצאה מקור או מחום קיצוניים. בשל היעדר תחושת כאב, עלולה להופיע הזנחה וחוסר שימת לב, וללא טיפול עלולים הכיבים להתפתח לכדי זיהום ונמק, ולהסתיים בקטיעה של חלק או כל כף הרגל והגפה.

בליטות ועיוותים בעצמות כף הרגל יכולים להוביל להיווצרות של יבלות. העור היבש נוטה להיפצע ולהיסדק, והסדקים עלולים להתרחב, להפוך לפצעים ולהזדהם.

הפגיעה בכלי הדם ההיקפיים יוצאת מצב מסוכן שבו נפגעת זרימת הדם בנימים ובכלי הדם הפריפריים. ריפוי הפצעים נפגע, גם בשל פגיעה במנגנון החיסוני, ובמקרים קיצוניים עלול להתפתח נמק גם ללא פצעים.

 חשיבות זיהוי מהיר וטיפול מתאים ויעיל

טיפול ברגל סוכרתית חייב להיות קבוע, שוטף ומיידי. על כן מומלץ לבדוק את הרגליים מדי יום, ולאתר סימפטומים שאופייניים לרגל סוכרתית, כדוגמת נפיחות, אדמומיות, חתך, שריטה, דימום, שלפוחית, סדק, פצע או הפרשה כלשהי. ברגע שצץ סימן כלשהו לפגיעה או פצע – רצוי לפנות לטיפול. גם חתך קטן או פציעה מינורית מחייבים טיפול – חיטוי, חבישה וכל טיפול אחר שדרוש על מנת למנוע הידרדרות במצב הרגל. כדאי לרחוץ את כפות הרגליים במים נעימים – לא קרים ולא חמים מדי, לנגבן היטב ולהיעזר בקרם לחות במקומות המועדים ליובש.

על מנת להימנע מסיבוכים של רגל סוכרתית, חשוב לשמור על רמת סוכר תקינה בדם, לערוך מעקב יומיומי אחר מצב כף הרגל, ולהסתייע במקרה הצורך בעזרים מותאמים לחולי סוכרת, כמו נעליים מיוחדות (רחבות דיין, שאינן לוחצות, ובעלות מדרסים שמונעים לחץ ועומס על תחתית כף הרגל).

 • אורון אופק
  עם ההנחיות של אורון, לאחר 3 חודשים הסוכר ירד ל-80, בצום בבוקר HbA1C היה 5.5. נכון להיום ערכי הסוכר שלי נורמליים, אני ממשיכה עם נטילת גלוקומין 2 כדורים ליום, 1 בבוקר, 1 בערב. את הכדור של הצהריים הרופא ביטל ובנוסף אני משתמשת בקונטרול באופן קבוע, הגעתי לתוצאה הזו בגלל שהקפדתי על כל ההוראות של אורון ואני ממשיכה להקפיד ולבצע את ההנחיות שלו. קרא עוד
  חנה (אנה)
 • המלצות על טיפול בלקיניקה
  הדרכתו וטיפולו המסור של אורון אופק והתמצית, הם חסד אמתי שנעשה עמי. כולי נרגש מהתוצאות וממליץ מאוד מאוד בכל פה ושואף להתמיד כמה שנחוץ. תודה, תודה רבה!!! קרא עוד
  חיים כהן
 • קנקני תה סיניים
  אורון מטפל מסור, אמין, עם ידע עמוק בתזונה ובריפוי. רגיש לצרכים שלי. אני יודעת שבכל בעיה רפואית או נפשית שיש לי אני מגיעה לאורון ואני יודעת שהבעיה תטופל הכי טוב שניתן. אני סומכת עליו מאוד. קרא עוד
  ורד שובל

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

   

  טיפול טבעי ברגל סוכרתית ובכף רגל סוכרתית

  הרפואה הסינית מציעה לחולים בסוכרת טיפול טבעי ומועיל בדיקור, צמחי מרפא והמלצות תזונה מותאמות אישית. הטיפול מתאים גם למי שסובלים מסיבוכי סוכרת, כדוגמת רגל סוכרתית, והוא מקל, מסייע בתהליכי הריפוי ובמניעת הישנות התופעה.

  • דיקור סיני – מסייע בהזרמת הדם, גם לכלי דם קטנים ופריפריים בגפיים התחתונות. זרימת דם טובה חשובה בתהליך ריפוי והחלמת פצעים ובשמירה על בריאות כפות רגליים סוכרתיות. הדיקור תורם גם להפחתת דלקתיות ולהתמודדות עם כאב.
  • צמחי מרפא – צמחי מרפא שנרקחו בפורמולה ייחודית ומותאמת במיוחד לחולי סוכרת, שמסייעת לאזן את רמת הסוכר בדם באופן טבעי, וללא תופעות לוואי. הפורמולה, מבית נטורל סין, מתאימה גם להפחתת מתחים, הסדרת לחץ דם ושיפור מצב הבריאות הכללי.
  • המלצות תזונה ואורחות חיים – הרפואה הסינית רואה את הגוף כמכלול, והטיפול בסוכרת נשען גם על המלצות תזונה ואימוץ אורחות חיים שמתאימים למצב הבריאותי – פעילות גופנית מתונה ומתאימה, הימנעות מעישון, תזונה הולמת שמיטיבה את המצב ומסייעת באיזון רמת הסוכר, בשיפור מצב העייפות ועוד.

  אם אתם חוששים מרגל סוכרתית, או סובלים מנוירופתיה וסיבוכי סוכרת – פנו אלינו עוד היום, להתאמת טיפול טבעי יעיל, בטוח לאורך זמן, ומאזן רמות סוכר.

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

   5/5 - (64 votes)

    יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם