סוכרת סמויה – אבחון, מניעה וטיפול

תמונת אווירה

יש לכם הורה או אח/ות שסובלים מסוכרת? חוויתן סוכרת הריון? אתם בעלי עודף משקל? יתכן שאתם מצויים במצב טרום סוכרתי, הקרוי גם "סוכרת סמויה". זהו מצב שבו רמות הסוכר בדם גבוהות, אך עדיין אינן מגיעות לערכים שעל פיהן נקבעת אבחנה של סוכרת. סוכרת סמויה מעידה על סיכון מוגבר להתפתחות מחלת סוכרת מבוגרים. זהו מצב הפיך, שבו ניתן לטפל באמצעות תזונה נכונה, פעילות גופנית ונטילה של צמחי מרפא לאיזון רמות הסוכר בדם.

 מהו התהליך המוביל לסוכרת סמויה?

סוכרת סוג 2 נוצרת על רקע תנגודת של רקמות הגוף לאינסולין. מצב של טרום סוכרת מופיע לפני כן, ובו מתרחש תהליך התחלתי של ירידה ברגישות הרקמות לאינסולין, ועלייה הדרגתית ברמות הסוכר בדם. אצל מי שסובלים ממצב זה עולה רמת הסוכר לאחר צריכה של פחממות, ונשארת גבוהה. בבדיקות דם ניתן לראות רמות גבוהות של סוכר בדם, אך הן עדיין לא נחשבות כסוכרת.

מחצית ממי שמאובחנים כבעלי סוכרת סמויה, עלולים לחלות בסוכרת בתוך 4-5 שנים. כעשרה אחוזים מבעלי הסוכרת הסמויה יחלו בסוכרת סוג 2 כבר בשנה הראשונה לאחר גילוי סוכרת סמויה. הסיכון לחלות עולה משמעותית, והוא גבוה מ-50% בקרב אנשים שלוקים או לקו באחד או יותר מגורמי הסיכון הללו: היסטוריה משפחתית של סוכרת, סוכרת הריונית (גם בעבר), השמנה בטנית, רמה גבוהה של טריגליצרידים בדם, כולסטרול גבוה.

סוכרת סמויה מעידה על סיכון מוגבר להתפתחות מחלת סוכרת מבוגרים

האם סוכרת סמויה מסוכנת?

ראשית, מצב של סוכרת סמויה אינו מתבטא בתחילה בתסמינים שמטרידים או מפריעים לחולה בחיי היומיום. אם מופיעים תסמינים, הם פעמים רבות אינם מיוחסים דוקא לסוכרת. זוהי הסיבה שאיתור של סוכרת סמויה מתעכב, ועלול לגרום להידרדרות המצב ולהופעה של סוכרת סוג 2.

שנית, במהלך סוכרת סמויה, הגוף חווה הפרעות בתפקוד התקין: הוא אינו מסוגל להשתמש במאגרים של סוכר ואינסולין לשם יצירת אנרגיה כבעבר, תפקוד הלבלב נפגע והוא מתקשה בייצור כמויות אינסולין גדולות כאשר נדרש, וכן עלולות להופיע הפרעות בלב ובכלי הדם, שאופייניות לסוכרת.

 

מהם התסמינים?

בין התסמינים של סוכרת סמויה ניתן למנות תשישות קבועה, חוסר ריכוז, עודף משקל והשמנה בטנית. למרבית הסובלים מסוכרת סמויה יש BMI גבוה מהערך הרצוי. סימפטומים נוספים שמלווים סוכרת סמויה הם דכאון ושינויי מצב רוח.

בבדיקות מעבדה מופיעה עלייה ברמות הכולסטרול והשומנים בדם, וכן לחץ דם גבוה.

סוכרת סמויה היא מצב הפיך, ומהווה קריאת השכמה למי שלוקה בה

כיצד מאבחנים סוכרת סמויה?

ניתן לאבחן סוכרת סמויה באמצעות בדיקות דם. המדדים שמעידים על סוכרת סמויה הם:

 • רמת גלוקוז של 100-125 בבדיקת דם בצום (של שמונה שעות), או –
 • רמת גלוקוז של 140-200 בבדיקת דם שעתיים לאחר העמסת סוכר 75 גרם, או –
 • המוגלובין מסוכרר HbA1c־6.4% – 5.7%.

למי כדאי להיבדק?

 • בני 45 ומעלה.
 • בעלי היסטוריה משפחתית של הופעת סוכרת.
 • מי שחוו סוכרת הריון.
 • בעלי עודף משקל ומי שלוקים בהשמנה בטנית.
 • מי שאובחנו עם יתר לחץ דם.
 • מי ש"הכולסטרול הטוב" (HDL) שלהם נמוך.
 • אורון אופק בקליניקה עם מטופלת
  הדרכתו וטיפולו המסור של אורון אופק והתמצית, הם חסד אמתי שנעשה עמי. כולי נרגש מהתוצאות וממליץ מאוד מאוד בכל פה ושואף להתמיד כמה שנחוץ. תודה, תודה רבה!!! קרא עוד
  חיים כהן
 • המלצות על טיפול בלקיניקה
  אורון מטפל מסור, אמין, עם ידע עמוק בתזונה ובריפוי. רגיש לצרכים שלי. אני יודעת שבכל בעיה רפואית או נפשית שיש לי אני מגיעה לאורון ואני יודעת שהבעיה תטופל הכי טוב שניתן. אני סומכת עליו מאוד. קרא עוד
  ורד שובל
 • אורון אופק
  עם ההנחיות של אורון, לאחר 3 חודשים הסוכר ירד ל-80, בצום בבוקר HbA1C היה 5.5. נכון להיום ערכי הסוכר שלי נורמליים, אני ממשיכה עם נטילת גלוקומין 2 כדורים ליום, 1 בבוקר, 1 בערב. את הכדור של הצהריים הרופא ביטל ובנוסף אני משתמשת בקונטרול באופן קבוע, הגעתי לתוצאה הזו בגלל שהקפדתי על כל ההוראות של אורון ואני ממשיכה להקפיד ולבצע את ההנחיות שלו. קרא עוד
  חנה (אנה)

 

מהו הטיפול הטבעי בסוכרת סמויה?

סוכרת סמויה היא מצב הפיך, ומהווה מעין קריאת השכמה למי שלוקה בה – לשיפור אורחות חייו והקפדה על הבריאות. הרפואה הסינית מציעה למי שמאובחנים עם סוכרת סמויה טיפול טבעי אפקטיבי, שכולל:

צמחי מרפא – פורמולת צמחי מרפא מבית נטורל סין, מסייעת באיזון רמות הסוכר בדם, והשבת התפקוד התקין לאברי הגוף המעורבים.

תזונה – המלצות תזונה מותאמות אישית, שכוללות תזונה בריאה, מעוטת פחממות ריקות, עם שפע של מזון איכותי.

דיקור סיני – יעיל במצבים של רמות סוכר גבוהות בדם, תהליכי טרום סוכרת, השמנה בטנית, יתר לחץ דם ועוד. מסייע להפחית את גורמי הסיכון ולאזן את מערכות הגוף, להפחית רמות של מתח ולחץ, ולאזן את הגוף.

אורחות חיים – פרט לתזונה נכונה ומתאימה, מומלץ להימנע ממצבי לחץ ומתח רב, לפנות לפעילות גופנית קבועה, לישון היטב ולהפחית משקל עודף.

אם אתם חוששים מסוכרת סמויה ומעוניינים למנוע התפתחות של מחלת סוכרת, פנו אלינו עוד היום, להתאמת טיפול טבעי מוכח ויעיל!

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

  5/5 - (67 votes)

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם