FaceBook

ערכי סוכר תקינים – מה היא רמת סוכר תקינה בדם?

אחות במרפאה בודקת סוכר של מטופל
2.3/5 - (26 votes)

לא בטוחים אם רמת הסוכר בדמכם תקינה? לפניכם מידע חשוב לגבי בדיקות הסוכר בדם והבנת משמעות הערכים המתקבלים.

חשוב מאד לשמור על ערכים תקינים של סוכר בדם. רמת סוכר גבוהה בדם יכולה לביא לפגיעה עצבית (נוירופתיה סוכרתית), פגיעה בראיה (רטינופתיה כתוצאה מסוכרת) ולמגוון סיבוכי סוכרת נוספים. רמת סוכר נמוכה מדי עלולה לגרום להיפוגליקמיה שמתבטאת בזיעה קרה, טשטוש ראייה, רעב, חולשה ודפיקות לב, עלפון וקומה (תרדמת).

לנצח את הסוכרת עם קונטרול!

 • פתרון 100% טבעי
 • התחייבות לתוצאות
 • ללא תופעות לוואי

לפרטים נוספים >

כיצד בודקים את רמת הסוכר בדם?

את הבדיקה ניתן לעשות באמצעות אחות קופ”ח שבודקת את רמות הסוכר בדם. ישנם מספר סוגים של בדיקת ומדידת רמות סוכר בדם, כדי להבין אם ערכי הסוכר הינם תקינים:

בדיקת דם בצום

מתבצעת לאחר צום של שמונה שעות לפחות.

 • ערכי סוכר תקינים בבדיקה זו הם: מתחת ל-100 מ”ג/ד”ל (מיליגרם גלוקוז לדציליטר דם).
 • ערכי סוכר לא תקינים בבדיקה זו הם:  מעל 120 מ”ג/ד”ל
  • ערכים בין 120-125 מ”ג/ד”ל מעידים על מצב של טרום סוכרת
  • ערכים שהם מעל 126 מ”ג/ד”ל מעידים על מצב לא תקין

ערכים לא תקינים מצביעים על חוסר איזון ו/או סוכרת. במקרה שטרם אובחנה בעיה, נהוג לחזור על הבדיקה שנית.

בדיקת דם לא בצום

מתבצעת בדרך כלל כשעתיים לאחר הארוחה.

 • ערכי סוכר תקינים בבדיקה זו הם: מתחת ל-130 מ”ג/ד”ל.
 • ערכי סוכר לא תקינים בבדיקה זו הם: מעל 140 מ”ג/ד”ל . ערכים אלו ומצביעים על אי סבילות לגלוקוז ומצב של טרום סוכרת.
 • אם מתגלים בבדיקה זו ערכי סוכר גבוהים מ-200 מ”ג/ד”ל משמעות הדבר שהם מצביעים על רמה גבוהה של סוכרת. במקרה כזה נהוג לחזור על הבדיקה.

העמסת סוכר

הנבדק מתבקש לשתות תמיסת סוכר נוזלית, ולאחר שעתיים נמדד האם רמת הסוכר בדם תקינה.

בדיקת המוגלובין מסוכרר (HbA1C)

הבדיקה מספקת מידע על רמות הסוכר בדם בשלושה החודשים שקדמו לבדיקה.

בבדיקה זו מודדים מהו אחוז מולקולות ההמוגלובין המסוכרר מתוך כל ההמוגלובין בדגימת הדם שנלקחה. תאי דם אדומים חיים כשלושה חודשים, ובמהלך פעילותם חלקם נקשרים למולקולות סוכר. כאשר רמת הסוכר בדם גבוהה, גם רמת ההמוגלובין המסוכרר תהיה גבוהה.

ערכי הסוכר בבדיקה זו נמדדים באחוזים:

 • ערכי סוכר תקינים –  נמוכים מ – 6% .

מעקב אחרי רמות הסוכר במהלך היום

ישנה חשיבות רבה לניטור רמות הסוכר במהלך היום. תוכלו לקרוא על כך, ולהוריד טבלה נוחה למילוי בעמוד הבא

חשוב לבדוק את רמת הסוכר בדם בבוקר בצום, ובזמנים שונים במהלך היום, ושעתיים לאחר הארוחה, בהתאם לדרישות הרופא/המטפל

רצוי לפרט בעמודת ההערות את מה שאכלתם בארוחה שלפני הבדיקה. על פי תוצאות הבדיקה תדעו אם כל מרכיבי הארוחה מתאימים לכם, או אולי עליכם להוציא אחד, או יותר, מהמרכיבים מהתפריט.

במידה ורמת הסוכר גבוהה, כדאי לציין בעמודת ההערות אם ידוע לכם על זיהום, דלקת, כאבים, מחלה כלשהיא, או מתחים נפשיים. כל אלו הם גורמי סיכון להעלאת רמת הסוכר בדם.

באופן כללי ניתן לומר, שעם התקדמות הטיפול ואיזון רמת הסוכר, אפשר להפחית במספר הבדיקות של רמות הסוכר בדם, אך כדאי שבמהלך השבוע יהיו בדיקות מדגמיות, שיכללו את רמת הסוכר בבוקר בצום, וגם שעתיים לאחר הארוחה. לדוגמא, ביום מסוים ניתן למדוד את רמת הסוכר בצום ולאחר ארוחת הבוקר, וביום שלמחרת למדוד סוכר בצום ולאחר ארוחת הערב וכן הלאה. במידה והשתנה מינון התרופות או ההזרקות, ציינו זאת בהערות.

לנוחיותכם, בעמוד הבא תמצאו טבלה למעקב ולניטור סוכר.

שמירה על רמת סוכר תקינה בדרך טבעית

הרפואה הסינית מציעה, למי שסובלים מערכי סוכר גבוהים ובלתי תקינים, טיפול טבעי ויעיל ביותר. הטיפול מתאים גם למי שמצויים במצבי טרום סוכרת, וכולל דיקור סיני, במידת הצורך נטילה של פורמולת צמחי מרפא מבית נטורל סין ותזונה מותאמת אישית.

צמחי המרפא מסייעים באופן מוכח באיזון רמת הסוכר בדם. בשילוב עם תזונה מתאימה, הקפדה על ניהול אורח חיים נכון, ניתן ליהנות מרמת סוכר תקינה, למנוע סיבוכים והידרדרות בריאותית ולחוות אורח חיים מאוזן ובריא.

 • המלצות על טיפול בלקיניקה
  עם ההנחיות של אורון, לאחר 3 חודשים הסוכר ירד ל-80, בצום בבוקר HbA1C היה 5.5. נכון להיום ערכי הסוכר שלי נורמליים, אני ממשיכה עם נטילת גלוקומין 2 כדורים ליום, 1 בבוקר, 1 בערב. את הכדור של הצהריים הרופא ביטל ובנוסף אני משתמשת בקונטרול באופן קבוע, הגעתי לתוצאה הזו בגלל שהקפדתי על כל ההוראות של אורון ואני ממשיכה להקפיד ולבצע את ההנחיות שלו. קרא עוד
  חנה (אנה)
 • 3 צנצנות של קפסולות קונטרול לטיפול טבעי בסוכרת
  הדרכתו וטיפולו המסור של אורון אופק והתמצית קונטרול, הם חסד אמתי שנעשה עמי. כולי נרגש מהתוצאות וממליץ מאוד מאוד בכל פה ושואף להתמיד כמה שנחוץ. תודה, תודה רבה!!! קרא עוד
  חיים כהן
 • ערכה לבדיקת רמת סוכר בדם
  אורון מטפל מסור, אמין, עם ידע עמוק בתזונה ובריפוי. רגיש לצרכים שלי. אני יודעת שבכל בעיה רפואית או נפשית שיש לי אני מגיעה לאורון ואני יודעת שהבעיה תטופל הכי טוב שניתן. אני סומכת עליו מאוד. קרא עוד
  ורד שובל
אורון אופק

קליניקת נטורל סין מסייעת לחולי סוכרת רבים, בכל סוגי המחלה ודרגות החומרה שלה. אורון אופק, מקים ומנהל הקליניקה הוא בעל נסיון מעשי נרחב אותו רכש בארץ ובסין.

שיטות הטיפול הטבעי בקליניקה, מתבססות, בין השאר, על הרפואה הסינית, ומסייעות לחולי סוכרת רבים להשיב לעצמם את איכות החיים, למנוע את סיבוכי המחלה וליהנות מגוף מחוזק, חיוני ועם מדדי סוכר מאוזנים בדם. כמו כן, בקליניקה ניתן טיפול לבעיות אורטופדיות שונות, יתר לחץ דם, מתח נפשי ועוד.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לבניית תוכנית מדוייקת שתותאם לכם אישית, בהתאם למצבכם, ושתעזור לכם לשמור באופן הטוב ביותר על רמות סוכר מאוזנות בדם.

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

   

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם