גסטרופרזיס – פגיעה בקיבה על רקע סוכרתי

סיבוכי סוכרת של בעיות עידול וכאבי בטן

חולים בסוכרת וחוששים מסיבוכים ותופעות לוואי? חשוב שתכירו מהם, כדי להבין את הסימפטומים שאתם חווים ולטפל בהם מבעוד מועד.

על גסטרופרזיס וסימנים שחשוב לתת עליהם את הדעת

מדובר במצב בו נפגעים מספר איברים במערכת העיכול, כך שקיימת הפרעה בהתרוקנות הקיבה. גסטרופרזיס, או שיתוק קיבה, יכולה להיות חלק מבעיה רחבה יותר של כלל מערכת העיכול. במקרה כזה תהיה פגיעה בתנועת המעי לכל אורכו, תופעה שמזכירה מעט חסימת מעיים, למרות שאנטומית לא קיימת באמת חסימה במעי.

סימפטומים אופייניים לגסטרופרזיס הם בחילות והקאות, שובע מוקדם, תחושת מלאות לאחר אכילה, ירידה במשקל, כאבים ברום הבטן ובעיקר, הקאת מזון שנאכל זמן רב קודם להקאה.

גסטרופרזיס וסוכרת

אחת מתופעות הלוואי של סוכרת היא נוירופטיה סוכרתית, שהיא בעצם פגיעה עצבית. פגיעה עצבית במערכת העיכול עלולה לגרום לסיבוכים של גסטרופרזיס ו/או לאנטרופתיה וכבד שומני. כ- 12 אחוזים מקרב חולי סוכרת ידווחו על תסמינים שמרמזים על גסטרופרזיס. התופעה שכיחה יותר בקרב נשים. היא גם עלולה לגרום לחוסר איזון מהותי של רמת הסוכר בדם.

טיפול טבעי ברפואה סינית יכול לשפר את מצבכם ולהפחית את תסמיני הגסטרופרזיס.

איך ניתן לאבחן אם זהו אכן, שיתוק קיבה?

אבחון התופעה מתבסס על סקירת תוצאות מיפוי התרוקנות הקיבה. כמו כן נערכת סדרת בדיקות שמטרתן שלילת גורמים אחרים שעלולים לגרום להאטה בהתרוקנות הקיבה. הבדיקות כוללות בדיקות דם בהן נבדקים, בין היתר, רמת העמילאז (אנזים המפרק את העמילן לגלוקוז) ותפקודי בלוטת התריס. בדיקות נוספות הן סונאר בטן, גסטרוסקופיה, ועוד.

 • יומן ועט
  אורון מטפל מסור, אמין, עם ידע עמוק בתזונה ובריפוי. רגיש לצרכים שלי. אני יודעת שבכל בעיה רפואית או נפשית שיש לי אני מגיעה לאורון ואני יודעת שהבעיה תטופל הכי טוב שניתן. אני סומכת עליו מאוד. קרא עוד
  ורד שובל
 • מחברת ועט להשארת המלצה
  עם ההנחיות של אורון, לאחר 3 חודשים הסוכר ירד ל-80, בצום בבוקר HbA1C היה 5.5. נכון להיום ערכי הסוכר שלי נורמליים, אני ממשיכה עם נטילת גלוקומין 2 כדורים ליום, 1 בבוקר, 1 בערב. את הכדור של הצהריים הרופא ביטל ובנוסף אני משתמשת בקונטרול באופן קבוע, הגעתי לתוצאה הזו בגלל שהקפדתי על כל ההוראות של אורון ואני ממשיכה להקפיד ולבצע את ההנחיות שלו. קרא עוד
  חנה (אנה)
 • המלצות על טיפול בלקיניקה
  התרשמתי מהרקע והבקיאות של אורון בתחום ובטחתי בו מהפגישה הראשונה. הוא המליץ לי על דיאטה קפדנית בשילוב תמציות ותוספי תזונה. תוך זמן קצר הבחנתי בשיפור שהלך והתחזק בהתמדה. אני חיוני ובטוח שאני בידיים טובות ומקבל את הטיפול הנכון. ממליץ בחום לבעלי משמעת עצמית שמוכנים לקחת את עצמם בידיים ולהתמסר להנחיות הטיפול. תודה אורון. קרא עוד

טיפול בגסטרופרזיס סוכרתית

הטיפול כולל הפסקה של נטילת תכשירים או מזונות שמעכבים את התרוקנות הקיבה, למשל נרקוטיקה (משככי כאב נרקוטיים), מזון קשה לעיכול וכדומה. קיים גם טיפול באמצעות תכשירים פרוקינטיים (מזרזי עיכול שאינם משלשלים). קיימת גם המלצה להמנע מעישון ושתיית משקאות אלכוהוליים, והמלצה על אכילת ארוחות קטנות במרווחים קטנים.

אולם, בראש ובראשונה יש להגיע לאיזון אופטימלי של רמות הסוכר בדם. כשהסוכרת מאוזנת, תיעצר גם ההתדרדרות בפגיעה העצבית שאחראית לגסטרופרזיס.

ככל שיתבצע אבחון מוקדם יותר של גסטרופרזיס, תהיה ההחלמה ממנה מהירה וקלה יותר ובעיקר ימנעו נזקים חמורים יותר, במערכות אקוטיות בגוף, עקב הזנחה או התמהמהות בטיפול.

טיפול טבעי בבעיות עיכול על רקע סוכרתי

אורון אופק

הטיפול בקליניקה שלנו, נטורל סין, בהנהלת אורון אופק, כולל, בין היתר, דיקור סיני, צמחי מרפא והמלצות לשיפור אורח החיים ותזונת המטופל. אורון, מקים ומנהל הקליניקה מתמחה בשיטות הרפואה הסינית, עם נסיון רב שנים המבוסס על השכלה בתחום והתמחות מעשית במרפאות מובילות בעלות שם עולמי.

שיטות הטיפול שלנו כוללות:

דיקור סיני- משפר את זרימת הדם בגוף, מקל על כאבים ועוזר באיזון מדדים ושיקום מערכות הגוף שנפגעו.

צמחי מרפא- נטורל סין רוקחת פורמולות מבוססות צמחי מרפא טבעיים ומיטיבים, שמסייעות לאזן את רמות הסוכר בדם. הפורמולות מותאמות אישית למטופל, כדי שיקבל את המענה הטיפולי המתאים לו ביותר.

תזונה ואורח חיים- למטופל מורכבת תוכנית תזונה שכוללת מזונות בעלי ערכים תזונתיים גבוהים וקלים לעיכול, שיסייעו לשיפור מצב הגסטרופרזיס הסוכרתי. גם ללא התופעה, חשוב שחולי סוכרת ישמרו על תפריט מאוזן וסיגול שגרת חיים בריאה, זאת בעזרת תזונה ותרגילים להפגת מתחים.

מעוניינים לקבל טיפול טבעי, ללא כל תופעות לוואי, שישפר את מצב הסוכרת ואת מצב הגסטרופרזיס הסוכרתי?פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע ובעיקר בניית תוכנית טיפול שיטיב עמכם וישפר את מצבכם באופן ניכר. בקליניקת נטורל סין ניתן טיפול מקיף, יסודי ואישי לכל מטופל ומטופלת.

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

  5/5 - (73 votes)

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם