סימנים לסוכרת שכדאי להכיר

סוכר וערכה ולבדיקת סוכר
3.6/5 - (5 votes)

סובלים מתחושת צמא? חשים צורך מוגבר במתן שתן או עייפות רבה? יתכן שאתם סובלים מתסמינים של סוכרת. אבחון מוקדם של תסמינים לסוכרת עשוי להקטין את הסיכון לסיבוכים, ובעזרת גילוי מוקדם וטיפול טבעי ניתן לאזן את רמת הסוכר בדם ולמנוע הרעה במצב.

סוכרת סוג 2

לנצח את הסוכרת עם קונטרול!

 • פתרון 100% טבעי
 • התחייבות לתוצאות
 • ללא תופעות לוואי

לפרטים נוספים >


 

סוכרת סוג 2 מופיעה לרוב אצל גברים ונשים מעל גיל 30 ולוקים בה 85-90% מכלל חולי הסוכרת. בסוכרת סוג 2 נוצרת העלייה ברמות הסוכר בדם עקב התנגדות תאי הגוף לאינסולין הקיים(Insulin Resistance).

בסוכרת מסוג זה קיים גורם של השמנה  – רוב חולי סוכרת המבוגרים (מעל 70% מהם) הם בעלי עודף משקל. עובדה זו מגבירה את התנגדות הגוף לאינסולין, מצב בו האינסולין הקיים לא מצליח להכניס את הסוכר לתוך תאי הגוף.

גם לגורם התורשתי השפעה ברורה. למרבית החולים יש הורים ו/או אחים שלקו אף הם במחלה, זאת לעומת סוכרת נעורים, שבה הקשר התורשתי הנו מועט ביותר.

הטיפול הטבעי בסוכרת מסייע לשמור על אורח חיים ולמנוע עלייה ברמות הסוכר וסיבוכים אפשריים.

סימנים לסוכרת סוג 2

סוכרת סוג 2, הקרויה גם סוכרת מבוגרים, עלולה להיות מחלה "שקטה" – יש אנשים שלוקים בה, אך אינם מודעים למצבם, מאחר והסימנים הראשוניים לסוכרת אינם בולטים, ונדמים לעתים כחסרוי חשיבות.

תסמינים כלליים של סוכרת

 • השתנה תכופה–  הכליות מפנות את עודף הגלוקוז מהדם, זה שבמצב נורמלי היה אמור להיכנס לתאי הגוף. אם אתם הולכים להשתין לעתים קרובות, ובמיוחד אם אתם קמים גם בלילה, זה יכול להיות סימן לסוכרת.
 • צמא רב ויובש בפה – ההשתנה התכופה מרוקנת את הגוף מנוזלים. זו הסיבה שאתם חשים יובש בפה ובגרון ושותים שוב ושוב. השתייה יכולה להיות בלגימות קטנות, שנועדו רק להרטיב את הפה והגרון, או שתייה רבה שגוררת אחריה שוב השתנה וחוזר חלילה.
 • רעב מוגבר וירידה במשקל (למרות אכילה רגילה) – כאמור, הסוכר שהיה צריך להיכנס לתאים, הופרש בשתן. זו הסיבה שלא קיבלתם קלוריות, והגוף מאותת לכם על ידי מנגנון הרעב להכניס עוד פחמימות, שמתפרקות לחד סוכר, אבל גם הוא מופרש בשתן.
 • עייפות–  הסוכר שהיה אמור להיכנס לתא, הוא בעצם חומר גלם להפקת אנרגיה באחד מאברוני התא, הנקרא מיטוכונדריה. אם אין סוכר – אין אנרגיה. סיבה נוספת לעייפות היא השתנת לילה, הפוגעת באיכות השינה.
 • עקצוץ באיברי המין או בעור– זרימת דם לקויה עלולה לגרום לתחושת עקצוץ, כמו גם להחלמה איטית של חתכים ופצעים בעור.
 • הפרעות תחושתיות בגפיים – תחושות שונות ומשונות ברגליים בעיקר, כגון "גרביים" ו"כפפות", למרות שכפות הידיים והרגליים לא עוטות אותן, נימול, תחושה של הירדמות הרגל, מחלות והפרעות בעיקר בגפיים תחתונות, כאבים בכפות הרגליים. כל אלו נגרמים בגלל זרימת דם גרועה, שאינה מזינה כראוי את מערכת העצבים.
 • אין-אונות – גם כלי הדם המובילים דם לאיבר המין נפגעים מסוכר גבוה, נסתמים במידה כזו או אחרת, ולא מובילים את כמות הדם הנדרשת לאון הגברי.

סימפטומים שקשורים בהפרעות ראייה

מחלת הסוכרת הינה הגורם המוביל בעולם לעיוורון.

 • הפרעות בראייה–  מופיעות במצב מתקדם יותר של פגיעת הסוכרת. סוכרתיים נמצאים בסיכון גבוה פי 4 ללקות בעיוורון, מאשר אנשים ללא סוכרת. הירידה והטשטוש בראיה נגרם ממחלה ניוונית, לא דלקתית, של רשתית העין הנקראת רטינופתיה (Diabetic Retinopathy). במחלה זו, כלי הדם הקטנים שברשתית העין ניזוקים, ודולפים מהם נוזלים ודם. במצב מתקדם, עלול להיגרם עיוורון, כתוצאה מהצטלקות הגורמת להיפרדות הרשתית, או כתוצאה מבצקת. הטיפול המקובל כיום הוא שימוש בקרן לייזר. ואולם, לטיפול זה תופעות לוואי אפשריות של דימום ובצקת.

רמת סוכר גבוהה בדם מסוכנת ויכולה לגרום לסיבוכיםכגון רגל סוכרתית, רטינותפיה, פגיעה בכליות ובראייה, סיכון גבוה להתקפי לב ולמקרי שבץ

סימפטומים של סוכר לא מאוזן

סימפטומים של סוכרת שמחייבים פנייה להיוועצות רפואית מקצועית הם: אובדן תאבון, בחילות, הקאות, תחושת של חולי וחום, כאבי בטן, הבל פה בעל ריח שמזכיר אצטון.

 • אצל חולי סוכרת שמקבלים טיפול תרופתי, עלולה להתפתח רמת סוכר נמוכה מדי, שקרויה היפוגליקמיה. התסמינים של היפוגליקמיה כוללים רעד, חוסר מנוחה, עקצוץ בשפתיים, רעב, חולשה, בחילות, חוסר מנוחה ותחושה של חולי. אצל חולי סוכרת במצב של היפוגליקמיה חמורה, עלולים להופיע גם בלבול, חוורון, חולשה, קושי בריכוז, שינויי מצב רוח, דיבור לא מובן, פרכוסים ואובדן הכרה.
 • במקרה של סוכרת סוג 2 שבו רמת הגלוקוז בדם עולה מעל לערכי הנורמה, עלולה להופיע היפרגליקמיה. התסמינים של היפרגליקמיה דומים לסימפטומים של סוכרת, אך הם עלולים להיות פתאומיים וקשים יותר, ואף לגרום לחמצת סוכרתית, איבוד הכרה ומוות.

 החשיבות של אבחון תסמינים לסוכרת בשלב מוקדם

רמת הסוכר בדם, שהיא אחד מהתסמינים לסוכרת, אינה מורגשת ואינה גורמת לכאב או לסימנים כלשהם. עם זאת, כאשר רמת הסוכר בדם לאורך זמן גבוהה, נגמרים סיבוכים ומופיעות תופעות של סוכרת כגון רגל סוכרתית, רטינותפיה, פגיעה בכליות, בראייה ובכלי גם קטנים, סיכון גבוה להתקפי לב ולמקרי שבץ.

 • אורון אופק
  הדרכתו וטיפולו המסור של אורון אופק והתמצית, הם חסד אמתי שנעשה עמי. כולי נרגש מהתוצאות וממליץ מאוד מאוד בכל פה ושואף להתמיד כמה שנחוץ. תודה, תודה רבה!!! קרא עוד
  חיים כהן
 • המלצות על טיפול בלקיניקה
  אני חולת סוכרת. A1C ברמות 10. גבוה! (כולל תרופות פומיות). לאור המלצה שקיבלתי, התחלתי להשתמש בקונטרול. תוך 3 חודשים, רמות הסוכר ירדו ל A1C 7. המשכתי בנטילת הקונטרול 3 חודשים נוספים, והסוכר ירד לרמות של A1C 5.9. התייעצתי עם הרופאה המטפלת, ואני ממשיכה עם בקונטרול ומתחילה להוריד את מינון התרופה לסוכרת. תודה רבה, המלצתי לאחי. ממש מודה לכם על מוצר יעיל ומוצלח ללא תופעות לוואי. קרא עוד
  דינה
 • אורון אופק בקליניקה עם מטופלת
  אורון מטפל מסור, אמין, עם ידע עמוק בתזונה ובריפוי. רגיש לצרכים שלי. אני יודעת שבכל בעיה רפואית או נפשית שיש לי אני מגיעה לאורון ואני יודעת שהבעיה תטופל הכי טוב שניתן. אני סומכת עליו מאוד. קרא עוד
  ורד שובל

 

 מהן השיטות לאבחון סוכרת?

כאשר ישנו חשד לסימני סוכרת, קיימים גורמי סיכון או מופיעים סימנים לסוכרת מבוגרים, מומלץ לגשת לאבחון. תופעות של סוכרת שאינן מטופלות עלולות להעיד על טרום סוכרת. הערכה של רמת הסוכר ואבחון מוקדם עשויים למנוע הידרדרות והחמרה. השיטות לאבחון סוכרת כוללות בדיקות דם, העמסת סוכר, בדיקת עיניים ובדיקת שתן.

 • בבדיקות הדם – מתבצעות לאחר צום, מתקבלת רמת הסוכר בדם ורמת ההמוגלובין המסוכרר. בסוכרת סוג 2 ערכים של גלוקוז תקינים לאחר צום של 8 שעות הם 70-100 מ"ג לדציליטר. כאשר הערכים הם מעל 110 – זהו מצב טרום סוכרת, ומעל 130 – סוכרת.
 • העמסת סוכר – נעשית על מנת לאשר אבחנה של סוכרת, והיא נעשית במקרים גבוליים, או כאשר בדיקות הדם אינן מספיקות.
 • בדיקת עיניים – לאחר אבחון של סוכרת סוג 2, על מנת להעריך את מצב המחלה, בודקים מהם הנזקים שגרמה המחלה לכלי דם קטנים. שינויים בכלי הדם הקטנים בעין מעידים על רמת הפגיעה גם בכלי דם נוספים בגוף.
 • בדיקת סוכר בשתן – בדיקה זו אינה מספיקה לבדה לאבחן סוכרת, מאחר וסוכר בשתן יכול להופיע מסיבות נוספות פרט לסוכרת. עם זאת, בדיקת השתן יכולה להעיד על מצב הסוכרת ועל מצב הכליות, שעלולות להיפגע במחלה ממושכת לאורך זמן.

טיפול ואיזון סוכרת באמצעים טבעיים

ניתן לטפל בסוכרת בהצלחה וביעילות ברפואה סינית, באמצעים טבעיים ובשילוב של דיקור, המלצות תזונה, אורחות חיים מתאימים ונטילה של פורמולות צמחי מרפא, לאיזון רמת הסוכר בדם. השילוב של כל אלו נותן מענה טבעי, יעיל ובטוח, ללא תופעות לוואי, שתורם לאיזון רמות הסוכר בדם, שיפור הייצור של האינסולין והפחתת תנגודת אינסולין. צמחי המרפא במרקחת הצמחית של נטורל סין נבדקו במחקרים שונים, ונמצאו כמכילים חומרים בעלי פעולה היפוגליקמית. את ההטבה ברמת הסוכר בדם ניתן לראות כבר בשבוע הראשון לנטילת המרקחת הטבעית.

סובלים מסוכרת? גילו אצלכם מצב של טרום סוכרת? פנו אלינו ונשמח להתאים לכם טיפול טבעי יעיל, בטוח וללא תופעות לוואי, שיכול למנוע החמרה ולהיטיב את מצב בריאותכם.

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

   

   

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם