FaceBook

כיב פפטי (אולקוס) והטיפול הטבעי

כאבי בטן ומחלות מעי

שורף וכואב לכם ברום הבטן עד כדי שיבוש התפקוד היומי? אתם מתפתלים מכאבים, סובלים מבחילות ותיאבון ירוד? יש סיכוי סביר שאתם סובלים מאולקוס. לרפואה הטבעית יש הרבה מה להציע, בשיפור והקלה על התסמינים ובהבראת האולקוס.

מהו כיב פפטי?

מדובר בפצע ברירית הקיבה, או התריסריון, מוכר גם בשמות כיב קיבה או אולקוס. כיב תריסריון שכיח בערך פי 5 מאשר כיב בקיבה. הסיבות להיווצרות כיב פפטי הן היחלשות הגורמים שמגינים על הרירית והתגברות הגורמים שמתקיפים ופוגעים בה, למשל: זיהום שמקורו בחיידק הליקובטר פלורי, או עקב שימוש בתרופות. לרוב החיידק אינו מזיק אולם לעתים הוא עלול לגרום לדלקת בקיבה שממנה יתפתח כיב פפטי. נטילת תרופות שעלולות לגרום לכיב, הן לרוב מסוגים מסוימים של משככי כאבים, ביניהן, איבופן, נקסים ואספירין. גורמי סיכון נוספים להיווצרות המחלה הם עישון, צריכה של קפאין ואלכוהול ומתח נפשי (סטרס), וכן, חוסר תפקוד יעיל של החומצות והאנזימים בקיבה.

כעשרה אחוזים מהאוכלוסיה יסבלו מכיב פפטי במהלך חייהם, כאשר יותר גברים לוקים בה. המחלה, אם אינה מטופלת כראוי, עלולה להפוך לכרונית.

מה מרגישים?

הסימפטום העיקרי של כיב פפטי הוא כאב בטן חד. זה קורה כאשר הכיב, הפצע, בא במגע עם חומצה שמופרשת בקיבה. לרוב יתבטא הכאב בחלק הבטן העליון (רום הבטן), והוא יכול להחמיר עוד יותר כשהבטן ריקה, למשל, במהלך הלילה.

סימפטומים נוספים של אולקוס הם:

 • בחילה
 • הקאות
 • ירידה בתיאבון
 • ירידה במשקל
 • הקאה דמית או צואה שחורה – מתרחש לעתים רחוקות ועקב דימום מהכיב.

כיב פפטי עלול להמשך מספר שבועות, לעתים אפילו מספר חודשים. בדרך כלל הוא יתבטא במספר ימים של כאב, לאחר מכן  מספר ימים של הפוגה בכאב, וחוזר חלילה. הוא יכול להירפא מעצמו אולם כדי לפתור את הבעיה באופן מלא ומבלי שהמחלה תחזור על עצמה, דרוש טיפול מעמיק במחלה.

בקליניקת נטורל סין, בהנהלת אורון אופק, אנו מבצעים בראש ובראשונה אבחון כולל ומקיף, כדי להבין את מקור הכיב והגורמים לו, ולהתאים את הטיפול המדויק ביותר לכל מטופל

איך מאבחנים כיב פפטי?

קיימות שתי בדיקות עיקריות לאבחון כיב:

 • בדיקה לאיתור חיידק הליקובקטר פלורי: מתבצעת באמצעות בדיקות דם, צואה ומבחן נשיפה. יצוין כי לא כל מצב בו קיים חיידק הליקובקטר פלורי יגרום לכיב, אולם הבדיקה יכולה לתת אינדיקציה לכיב בהתאם לסימפטומים עליהם מתלונן המטופל.
 • בדיקת גסטרוסקופיה: בודקת ישירות את רירית הקיבה.

האם אולקוס מסוכן?

אולקוס פוגע משמעותית באיכות החיים. החולים נתקלים בקשיים משמעותיים באכילה עד כדי חוסר תיאבון וירידה במשקל, בחילות קשות וכאבים מציקים שאף משבשים את שנת הלילה מאחר והם מופיעים כשהבטן ריקה.

סיבוכים אפשריים של אולקוס הם:

 • דימום מהכיב: מתבטא בכאב בטן חד, צואה שחורה או הקאה דמית
 • ניקוב קיר הקיבה או התריסריון: כשהכיב הוא עמוק מאד יכול להיווצר קרע בדופן הקיבה שתסמיניו כאבי בטן עזים ובלתי נסבלים.
 • חסימת קיבה: במקרים בהם הכיב ממוקם באזור חלל קיבה צר במיוחד, הוא יכול לחסום את הקיבה, לא לאפשר מעבר מזון ולהתבטא בהקאות תכופות וכאבי בטן קשים.

סיבוכים אלו אינם שכיחים אולם במידה והם מתרחשים יש לטפל בהם בדחיפות, כולל פניה לחדר מיון. סימני אזהרה חשובים נוספים הם בחילות, הקאות, ירידה בתיאבון, ירידה במשקל וכאבי בטן חוזרים.

סיבוך נוסף הוא הישנות המחלה והפיכתה לכרונית, עקב אי טיפול הולם.

 • ג'ימנמה
  אורון מטפל מסור, אמין, עם ידע עמוק בתזונה ובריפוי. רגיש לצרכים שלי. אני יודעת שבכל בעיה רפואית או נפשית שיש לי אני מגיעה לאורון ואני יודעת שהבעיה תטופל הכי טוב שניתן. אני סומכת עליו מאוד. קרא עוד
  ורד שובל
 • תה וצמחי מרפאה מגוונים
  בזכות הידע הרחב מאוד והמקצועי, היחס החם ותשומת הלב לכל פרט ופרט , ההכוונה לתזונה נכונה, הדיקור המקצועי, צמחי המרפא ועוד ועוד הוקל לי מאוד מאוד תודה רבה מכל הלב לאורון אופק קרא עוד
  א.ב
 • סיבוכי סוכרת של בעיות עידול וכאבי בטן
  התרשמתי מהרקע והבקיאות של אורון בתחום ובטחתי בו מהפגישה הראשונה. הוא המליץ לי על דיאטה קפדנית בשילוב תמציות ותוספי תזונה. תוך זמן קצר הבחנתי בשיפור שהלך והתחזק בהתמדה. אני חיוני ובטוח שאני בידיים טובות ומקבל את הטיפול הנכון. קרא עוד

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

  טיפול טבעי בכיב פפטי

  הטיפול, מבוסס על הרפואה הסינית, מתמקד בהקלה מיידית על התסמינים, בטווח הקצר, ובהבראת הכיב, כטיפול בטווח הארוך.

  על פי הרפואה הסינית הטיפול הוא בהתאם לתסמינים שחווה המטופל ומותאמים לו אישית. הטיפול כולל הנחיות תזונתיות המותאמות למטופל, דיקור סיני להקלה והרגעה ורקיחת צמחי מרפא מותאמים למטופל ולמחלה.

  אנו בונים תוכנית הבראה והנחיות לכל מטופל, בהתאם למצבו, הסיבות לכיב שאובחנו, וחומרת המחלה. ההמלצות הראשונות הן הימנעות לחלוטין מעישון, מצריכת אלכוהול, מזון מטוגן, קפה, שמנים באיכות ירודה, תבלינים חריפים סוכר לבן, קמח לבן וכימיקלים במזון.

  הנחיה נוספת היא להימנע או להחליף תרופות כגון: אספירין, סטרואידים ותרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות (NSAID)

  קליניקת נטורל סין מטפלת בהצלחה באולקוס, כיב פפטי, לפי עקרונות הרפואה הסינית והתאמת הטיפול בהתאם לתסמינים אותם חווה המטופל

  הטיפול הנפוץ ביותר ברפואה המערבית הוא מתן סותרי חומצה להקלה בכאבים ובתחושת הבעירה הפנימית. זהו פתרון יעיל לטווח המיידי מאחר וסותרי החומצה מרגיעים זמנית את הכאב, אולם הוא אינו נותן מענה לפתרון הבעיה. בקליניקה שלנו אנו מתמקדים הן בשינוי הרגלי התזונה ובניית תוכנית תזונתית מקיפה ומדויקת, והן בטיפול מניעתי לטווח הארוך, כדי למגר את המחלה כליל ולמנוע ממנה להפוך לכרונית.

  אנו נתקלים לעתים בקליניקה במטופלים שלנו שהם חולי סוכרת, מחלה כרונית שגורמת לסטרס ומתחים עקב שינויים משמעותיים באיכות החיים ותופעות לוואי שנגרמות מהמחלה. הסטרס, התסכול והמתחים עושים את שלהם ולעתים חולה הסוכרת מפתח גגם אולקוס. במקביל לטיפול היעיל בסוכרת שאנו מספקים למטופלים בקליניקה, אנו מוודאים שגם האולקוס שהתפתח בקרב חלק מהם, לא יתפתח למימדים מטרידים.

  אורון אופק

  בקליניקת נטורל סין, בניהולו של אורון אופק, מומחה ברפואה סינית ובעל נסיון עשיר בארץ ובעולם בחקר התחום, אנו מציעים טיפול ממוקד, מותאם אישית למטופל ולאחר אבחון מקיף ובדיקת התסמינים והגורמים למחלה.

  הטיפול הטבעי הוכח פעמים רבות כיעיל, מקל ומרגיע תסמינים וכאבים ממקורות שונים. בכל הנוגע לאולקוס, ומאחר ואחד הטיפולים המרכזיים בכאבי אולקוס הוא סיגול הרגלי תזונה מותאמים למצב, יש לרפואה הסינית, הנסמכת, בין היתר, על לימוד מזונות המתאימים למצבים רפואיים וחקר צמחי מרפא, מענה נרחב ומדויק למצב.

  רוצים להקל על תחושות הכאב והשריפה בקיבה? להחזיר לעצמכם את חיי השגרה שהשתבשו כליל? צרו עמנו קשר עוד היום ונמשח לקבוע פגישת ייעוץ ואבחון ובניית תוכנית טיפול מקילה ומבריאה.

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

   5/5 - (75 votes)

    יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם