כל מה שרציתם לדעת על חילבה ותרומתה באיזון סוכרת

חילבה שמשמש גכם לטיפול בסוכרת
3.7/5 - (4 votes)

רמות גבוהות של סוכר בדם מסמנות לנו את חוסר היכולת של הגוף לעבד את הסוכר שהוא צורך באופן תקין. כדי לסייע לגוף בהורדת רמות הסוכר בדם ניתן לשלב עם התרופות הקונבנציונליות, גם צמחי מרפא שיעילותם הוכחה במחקרים קליניים. אחד מצמחים אלו הוא החילבה.

לא רק לתימנים

רובינו שומעים את המילה חילבה ומיד עולה בראשנו תמונה של מאכל תימני מסורתי. מה שרובינו לא יודע הוא שזרעי החילבה מסייעים בהורדת רמות הסוכר בדם ואיזונו, ובצורה משמעותית.

בתפיסת הטיפול הסיני שייכים זרעי החילבה למשפחת הזרעים החמימים. יש בו רכיבים פעילים שנבחנו קלינית, ביניהם דיוסגנין, שמסייע, בנוסף לאיזון הסוכר בדם, גם בהפחתת עודף חלבון ושומנים בדם. הפעולה הזו מתרחשת תודות לכמות גבוהה של סיבים תזונתיים המצויים בזרעי החילבה, אשר מעכבים את תהליך פירוק העמילן לסוכרים, ובמילים אחרות, מאטים את ספיגת הסוכר בדם. הסיב הטבעי הבולט ביותר בכמותו בזרעי החילבה הוא הגלקטומנן, זאת בנוסף לחומצת האמינו הקיימת בזרעים, ואשר מסייעת בייצור אינסולין.

חילבה ברפואה ובמטבח

השימוש בחילבה למטרות רפואיות החל לפני זמן רב מאד עדויות לשימוש בזרעי החילבה מגיעות ממצרים העתיקה, מסין, יוון ורומא. השימוש בזרעי החילבה נעשה באותה התקופה למטרות הגברת הפוריות הגברית, ריפוי דלקות ובעיות בכליות ובמעיים, חיזוק נשים הרות והקלה בכאבים בזמן המחזור. עם הזמן, בחנו לעומק הזעים הללו ונמצאו בהם יתרונות מובהקים לאיזון סוכרת.

החילבה מוכרת בישראל בעיקר תודות למטבח התימני שעושה בה שימוש נרחב כתוספת של מעין מטבל למנות. הליך ההכנה כרוך בהשריה של גרעיני החילבה במים למשך הלילה , שבמהלכו יש להחליף את המים מספר פעמים. לאחר מכן מסננים את המים וטוחנים את הגרעינים בתוספת שום, לימון וכמון ואף בתוספת סחוג לחובבי הטעם החריף. כשמתקבלת מחית המזכירה קציפה בצורתה, החילבה מוכנה.

אולם, החילבה משמשת גם מטבחים אחרים, למשל במטבח הקוצ'יני, שם נעשה שימוש גם בעלי החילבה הטחונים שמשמשים כתבלין בבישול, או במטבח ההודי שם מתווספת החילבה לתערובת הקארי ואף במטבח הפרסי.

הידעתם ש-

צריכת נוגדי חמצון חזקים כמו חילבה, צמחי מרפא וירקות תביא להקלה מהירה ברמות הסוכר?

אם תשלבו עם החילבה ג'ינג'ר ופלפל שחור תהיה הספיגה במעיים טובה יותר?

אם תשלבו שחייה עם צריכת זרעי החילבה תזרזו את הליך איזון רמות הסוכר?

חשוב לקחת בחשבון כי לחילבה ריח עז שמופרש בזיעה ובשתן ואף מורגש בשיער ובעור.

אם בכל זאת בחרתם לצרוך את החילבה במתכונתה הטבעית, חשוב שתעשו את זה לאחר התייעצות עם גורם מומחה ולאחר בחינת רמות הסוכר בדמכם ודרגת הסוכרת שלכם.

פורמולה צמחית מבית נטורל סין – ואולי עדיף בלי חילבה?

חילבה מטפלת בסוכרת ביעילות אולם לאחר מחקר ונסיונות לשלב אותה עם מרכיבים יעילים אחרים, החלטנו שלא לכלול אותה בפורמולת הדגל שלנו. הסיבות לכך הן ריחה העז, תכונותיה המחממות שלא מתאימות לכולם ובעיקר, השילוב שיצרנו הוא מדויק יותר ונותן מענה מיטיב ומאוזן.

קונטרול לטיפול טבעי בסוכרת

 פורמולה ייעודיות ויעילה לטיפול בסוכרת. פורמולת קונטרול אינה מכילה חילבה אבל כוללות שילוב של צמחי מרפא שנבדקו במחקרים קליניים ונמצאו כאפקטיביים במיוחד להורדה ואיזון הסוכר בדם. הפורמולה מכילה שילוב של צמחים בעלי תכונות משמעותיות באיזון הסוכר, ביניהם מלון מר, עלי זית וקופטיס סיני.

לפורמולה אין כל תופעות לוואי והיא בטוחה לשימוש, מאחר והיא מותאמת אישית לכל מטופל. באופן זה היא מתאימה גם למי שמעוניין להפחית בצריכת התרופות הקונבנציונליות, או להפסיק עמן כליל.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על פתרונות טבעיים לאיזון הסוכר בדם? רוצים לקבל תוכנית אישית שתסייע לכם לשלוט בסוכר, למתן אותו ולשפר את איכות חייכם? פנו אלינו עוד היום וקבלו את כל הסיוע בבניית תוכנית טיפולית טבעית, שתקל, תשפר ותיטיב עמכם.

    יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

     

     

      יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם