מד סוכר רגיל (גלוקומטר) לעומת מד סוכר רציף (ללא דקירה)

דקירת אצבע לשם בדיקת סוכר

מד סוכר רגיל –  גלוקומטר

גלוקומטר הוא מכשיר אישי קטן ונייד (כפי שניתן לראות בתמונה למעלה), בעזרתו ניתן למדוד את רמות הסוכר בדם.
למכשיר הגלוקומטר, מכניסים לשונית פלסטיק קטנה, עליה מניחים טיפת דם. את טיפת הדם מוציאים על פי רוב מאחת אצבעות הידיים על דוקרן הדומה לעט ובקצהו מחט חד פעמית אותה מחליפים בכל בדיקה.

לא עדיף לעשות בדיקת דם בקופת החולים?

יתרונה של בדיקת הדם בקופה הוא בהיותה מדויקת ולא כרוכה בתשלום. החיסרון הוא בנגישות. סוכרתיים נדרשים לעקוב אחרי רמות הסוכר, לפעמים מספר פעמים ביום. אף אחד לא יטריח עצמו לגשת ולהמתין בקופת החולים בכל יום אפילו פעם אחת למדידת סוכר.
כמו כן, בטיולים, או סתם כך כשסוכרתי לא מרגיש טוב, עליו לוודא מיידית אם הוא נמצא ברמות סוכר גבוהות, או גרוע מכך, רמות סוכר נמוכות מהנורמה. דבר זה מתאפשר רק עם גלוקומטר צמוד.

מה זה מד סוכר רציף?

מד סוכר רציף הוא מכשיר דק, עגול וקטן כגודל מטבע של 5 שקלים, כפי שניתן לראות בתמונה כאן.
מד סוכר זה נדבק כמו פלסטר לזרוע, כשחיישן בצורת סיב קטן מוחדר כ 5 מ"מ אל מתחת לעור. המכשיר אינו מגביל בתנועה וניתן להתרחץ אתו.
באופן אוטומטי, החיישן מודד את רמות הסוכר כל דקה ביום ובלילה. את רמות הסוכר ניתן לקרוא על ידי צג הדומה למכשיר טלפון קטן ודק, או באמצעות טלפון חכם לאחר הורדת אפליקציה מתאימה, אותו יש להצמיד למד הסוכר. בצג זה ניתן לשמור את תוצאות הבדיקות.

למי מתאים מד סוכר רציף?

מד סוכר רציף מתאים למי שלא יכול לסבול את דקירת הגלוקומטר בכל יום.
כמו כן, ניתן לבצע ביתר נוחות בדיקות תכופות של רמות הסוכר. דבר זה נדרש בעיקר אצל אלו שאך זה גילו רמת סוכר גבוהה בדמם, ובכוונתם ללמוד על השפעת הארוחות השונות על רמת הסוכר, או אלו הקמים בבוקר עם רמת סוכר גבוהה (תסמונת השחר) וברצונם לברר באיזו שעה בלילה הסוכר מתחיל לעלות.

מה תוחלת החיים של מד סוכר רציף?

מד סוכר רציף, כדוגמת פריסטייל ליברה 2, יש להחליף אחת לשבועיים, לאחר מכן מד הסוכר לא יספק נתונים.
אסור לשהות זמן ממושך מתחת למים עם מד סוכר רציף, או לצלול אתו מתחת לעומק של 2 מטר.
כמו מכשיר הגלוקומטר, גם הצג הקורא והחיישן רגישים להפרעות אלקטרוסטטיות ואלקטרומגנטיות. לכן, יש להימנע מלעבור דרך גלאי מתכות ולבקש מקצין הביטחון בדיקה נפרדת, כזו שלא תחשוף את החיישן לגלאי.

 מתי נבדוק המוגלובין מסוכרר? Hemoglobin A1c

בדיקת המוגלובין מסוכרר הנה בדיקה הנותנת לנו את ממוצע הסוכר בשלושת החודשים שקדמו לבדיקה.
תוצאות תקינות הן בין 5.4 ל 5.7, מעל לכך מדובר בטרום סוכרת או סוכרת, תלוי בערכי הבדיקה.
יתרונה של הבדיקה, שהיא מדויקת מאוד ומקיפה תקופת זמן משמעותית ולא רק בדיקה חד פעמית הנותנת מידע רק על זמן נתון. חסרונה לעומת בדיקת דם רגילה שאנו בודקים באצבע, שלא ניתן לדעת מה נדרש מאתנו לשנות. בדיקת דם ביתית שעתיים לאחר ארוחה, תיתן לנו מידע טוב אם מה שאכלנו מתאים לנו או אולי מעלה משמעותית את רמות הסוכר ועלינו להימנע ממרכיבים מסוימים בארוחה או בכמות הנאכלת.

לפרטים ורכישת קונטרול לאיזון רמות הסוכר הכנסו לכאן 
מעוניינים לשמוע עוד על טיפול טבעי לאיזון רמות הסוכר?

התקשרו כעת 02-9924004

 

יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

מאשר/ת לקבל את הניוזלטר ואשמח לקבל 10% הנחה לקניה ראשונה!