סוכרת הריון

אישה בהריון עם ידיים על הבטן
Rate this post

 עומדת בפני בדיקת העמסת סוכר בהריון? אובחנת כבעלת סוכרת הריון? מהי סוכרת הריונית, האם היא חולפת עם הלידה ומה ההבדל בינה לבין סוכרת טרום הריון? מה המשמעות של סוכרת הריון ומהי השפעתה על האם ועל העובר? באמצעות תפריט מותאם, תזונה נכונה וצמחי מרפא ניתן במקרים רבים להקל על תסמינים של סוכרת הריון, לאזן את רמות הסוכר בדם ולעבור את ההריון בשלום.

מהי סוכרת הריון?

סוכרת הריון היא תופעה נפוצה ושכיחה, ולוקות בה 5-10% מכלל הנשים ההרות.

סוכרת הריון מסווגת על פי מועד התפתחותה:

 • סוכרת שאובחנה תוך כדי ההריון לראשונה נקראת "סוכרת הריונית".
 • סוכרת שאובחנה לפני ההריון (סוג 1 או סוג 2) מכונה "סוכרת טרום הריון".

מה הם הסימנים לסוכרת הריון?

סימנים לסוכרת הריון אינם מורגשים, וסוכרת הריונית אינה גורמת לתחושות המוכרות של צמאון, צורך בשתייה מרובה או מתן שתן בכמות גדולה. מאחר והתסמינים לסוכרת הריון בלתי מורגשים, יש לערוך אבחון מסודר. אבחון של סוכרת הריון נעשה בדרך כלל באמצעות בדיקת סקר בשבוע 24-28 להריון. הבדיקה מכונה "העמסת סוכר" – ובה בולעת האישה 50 (או 100) גרם גלוקוז, ורמות הגלוקוז בדם נמדדות לאחר מכן.

מה יכול להגדיל את הסבירות להתפתחות סוכרת בזמן הריון?

ישנם מצבים שמהווים גורמי סיכון ומגבירים את האפשרות ללקות בסוכרת הריון, ובהם:

 • סוכרת בקרב בני המשפחה הקרובה.
 • סוכרת הריון בעבר (בהריון/ות קודמ/ים).
 • הפלות בעבר.
 • עודף משקל והשמנת יתר.
 • לידת עובר גדול יחסית (מקרוזומלי) בעבר.

מהם הסיכונים במקרה של סוכרת זו?

נשים שאובחנו עם סוכרת במהלך ההריון הן בעלות סיכון מוגבר (עד 70%) ללקות בסוכרת מבוגרים (סוג 2) בעתידן. אצל נשים בהריון עם סוכרת, ישנו לעתים ריבוי מי שפיר. סוכרת הריון, במיוחד אם מדובר בסוכרת טרום הריונית, עלולה להעלות את הסיכון למומים בעובר. הסיכון גובר אם הסוכרת אינה מאוזנת, ושיעור המומים בעובר יורד ככל שרמות הסוכר מתחילת ההריון מאוזנות יותר. סוכרת הריון קשורה גם לסיכון גבוה יותר ללקות בדלקת חוזרת בדרכי השתן. סיכונים נוספים הקשורים בסוכרת הריון בלתי מאוזנת הם שיעור גבוה של רעלת הריון, יתר לחץ דם, לידה מוקדמת ולידת עובר גדול מהרגיל. עובר גדול נחשב ככזה אם משקל הלידה שלו מוערך בלמעלה מ-4 קילוגרם. במקרים של עובר גדול, קיימת שכיחות גבוהה של סיבוכים כגון קרעים או חתכים בתעלת הלידה, כליאת כתפיים, לידת מכשירים וניתוח קיסרי. על כן, במקרים רבים, לנשים עם סוכרת הריון ובעלות הערכת משקל גבוהה לעובר, מומלץ ללדת בניתוח קיסרי. לאחרונה הוכח במחקרים שונים קשר בין השמנה תוך רחמית של העובר, בשל סוכרת הריון, לבין נטייה להשמנת יתר ולפיתוח סוכרת סמויה בגילאי הנערות וההתבגרות.

 • אורון אופק
  אורון מטפל מסור, אמין, עם ידע עמוק בתזונה ובריפוי. רגיש לצרכים שלי. אני יודעת שבכל בעיה רפואית או נפשית שיש לי אני מגיעה לאורון ואני יודעת שהבעיה תטופל הכי טוב שניתן. אני סומכת עליו מאוד. קרא עוד
  ורד שובל
 • המלצות על טיפול בלקיניקה
  אני חולת סוכרת. A1C ברמות 10. גבוה! (כולל תרופות פומיות). לאור המלצה שקיבלתי, התחלתי להשתמש בקונטרול. תוך 3 חודשים, רמות הסוכר ירדו ל A1C 7. המשכתי בנטילת הקונטרול 3 חודשים נוספים, והסוכר ירד לרמות של A1C 5.9. התייעצתי עם הרופאה המטפלת, ואני ממשיכה עם בקונטרול ומתחילה להוריד את מינון התרופה לסוכרת. תודה רבה, המלצתי לאחי. ממש מודה לכם על מוצר יעיל ומוצלח ללא תופעות לוואי. קרא עוד
  דינה

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

  מה עושים במקרה של אבחון?

  אם אובחנת כסובלת מסוכרת הריון, מומלץ להתאים את התפריט למצב, ולעבור לתזונה דלת סוכר. את התפריט מומלץ לבנות כך שיהיה מותאם אישית לאורחות החיים וההרגלים הקודמים. תזונה דלת סוכר עשויה לאזן את רמות הסוכר, וישנו צורך במעקב של שבוע-שבועיים, לניטור רמות הסוכר בדם בצום ולאחר ארוחות. רמת הסוכר המועדפת היא פחות מ-95 מ"ג/ד"ל לאחר צום של 8 שעות, ופחות מ-120 כשעתיים לאחר ארוחה. במקרים שבהם אין איזון, ניתן לעתים טיפול תרופתי לאיזון סוכר או טיפול באינסולין.

  נוסף על תזונה איכותית ומתאימה, מומלץ לפנות לפעילות גופנית מתונה שמתאימה ליכולת ולשלב ההריון. פעילות כזו יכולה להיות הליכה, התעמלות, יוגה וכדומה.

  נשים שאובחנו עם סוכרת הריון או סוכרת טרום הריונית, ורמות הסוכר שלהן אינן מאוזנות, עשויות להיות במעקב במרפאה להריון בסיכון.

  כאשר הסוכרת ההריונית מאוזנת, מהלך ההריון צפוי להיות תקין ואז ניתן להיות במעקב הריון רגיל.

  נשים שסוכרת ההריון שלהם מאוזנת באמצעות דיאטה או תרופות במינון נמוך, יוכלו ללדת במועדן. נשים שאינן מאוזנות ברמות הסוכר שלהן, או שעליהן לקבל מינון גבוה של אינסולין, צפויות ללדת מוקדם יותר, ואופן היילוד נקבע בהתאם למעקב ההריון, מצב האם והערכת גודל העובר.

  טיפול טבעי בסוכרת הריון

  ניתן לטפל בסוכרת הריון באמצעים טבעיים, שמעודדים איזון של רמת הסוכר בדם. פורמולות צמחי המרפא של נטורל סין מסייעות בהתאמה אישית גם לנשים בהריון, והן בטוחות לשימוש ואינן יוצרות תופעות לוואי. טיפול טבעי בסוכרת הריון יכלול בדרך כלל גם דיקור סיני עדין שמותאם להריון, והמלצות לתזונה נכונה וטובה, שמזינה היטב את האם והעובר, ומסייעת לאזן את רמת הסוכר בדם.

  אובחנת עם סוכרת הריון? את הרה ובעלת סוכרת טרום הריון? פני עוד היום – להתאמת טיפול טבעי יעיל וחשוב, שיסייע לך לאזן את רמות הסוכר בדם ולעבור את ההריון בבריאות ובשלום.

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

    יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם