מה זה סוכרת?

בדיקת סוכרת וטיפול בסוכרת
3.7/5 - (3 votes)

סוכרת היא מחלה מטבולית, שמתבטאת בריכוזים גבוהים ועודפים של סוכר (גלוקוז) בדם. סוכרת לא מאוזנת לאורך זמן עלולה לגרום לפגיעה קשה באיכות החיים ומחייבת את החולים בה בהקפדה על תזונה מסוימת, פעילות גופנית, הפחתת מתחים והפחתה במשקל, במקרה הצורך. פרט לשינוי באורחות החיים, חולי סוכרת נזקקים לעתים גם לטיפול תרופתי מאזן. סוכרת גורמת להשתנה מרובה, צמאון ויובש בפה, חולשה ועייפות, רעב, הפרעות תחושה או תחושות לא נוחות של עקצוצים, תחושת שריפה, תחושת חום או קור ולעתים גם אובדן תחושה. ישנם חולים שהמחלה מתבטאת אצלם גם בירידה במשקל.

טיפול טבעי בסוכרת יכול להביא לשיפור ניכר בתסמינים, לשיפור באיכות החיים ולריפוי של ממש

סוכרת – מה זה בעצם אומר?

לחולים בסוכרת ישנו חוסר יחסי או חוסר מוחלט של הורמון האינסולין, או שקיים חוסר רגישות של קולטני האינסולין. אינסולין הוא הורמון, שבמצב בריאות תקין, מופרש מבלוטת הלבלב לדם, בתגובה לעלייה ברמת הסוכר בדם, למשל לאחר ארוחה. האינסולין אחראי על מנגנון המאפשר מעבר של הסוכר מהדם אל תאי הגוף השונים, שבהם הוא משמש להפקת אנרגיה לשם תפקוד ופעולה תקינה. אצל מי שחולים בסוכרת לא מאוזנת, תיתכן אחת או יותר מהאפשרויות הבאות: ישנו חוסר באינסולין, קיימת הפרעה או קיים פגם, ואלו פוגעים בפעילותו התקינה של ההורמון אינסולין וביכולתו להתחבר לקולטן שעל גבי מעטפת התא. במקרים אלו, כאשר רמת הסוכר בדם עולה, ואין הפרשת אינסולין או השפעה של אינסולין, הגלוקוז מצטבר בדם – מצב הנקרא היפרגליקמיה. עודף הסוכר בדם אינו מגיע לתאים, ויוצר בתאי הגוף מצב של "רעב" לסוכר. עודף הסוכר המצטבר בדם מופרש בסופו של דבר דרך השתן, ועל כן חולי סוכרת מתמודדים עם השתנה מרובה, צמאון ושתייה רבה. עודף הסוכר בדם גורם לפגיעה בזרימת הדם, בתחילה בכלי הדם הקטנים יותר – עיניים, כליות, וקצוות הגוף, ובהמשך לפגיעה חמורה ומקיפה יותר באותם איברים.

סוכרת סוג 2

לנצח את הסוכרת עם קונטרול!

 • פתרון 100% טבעי
 • התחייבות לתוצאות
 • ללא תופעות לוואי

לפרטים נוספים >

האם סוכרת מסוכנת?

פרט לסימפטומים שהוזכרו, סוכרת היא מחלה עם השפעות בריאותיות נרחבות: סוכרתיים מצויים בסכנת עוורון, פגיעה באברים וברקמות חיוניות בגוף כמו כליות ומערכת עצבים ונזק  קשה לגפיים התחתונות, עד למצב של קטיעת גפה. בשל נזק לכלי הדם, אחת מסכנות הסוכרת היא החלמה חלקית או אי החלמה של פצעים. סכנות נוספות של סוכרת הן סיבוכים במערכת העיכול, הפרעות בתפקוד מיני, בעיות עור, חשיפה מוגברת לזיהומים, נזק לכלי דם גדולים שעלול להוביל לטרשת, שבץ והתקף לב, בעיות ראייה ושמיעה, ופגיעה במערכת העצבים ההיקפית. עודף הסוכר בדם עלול להביא את החולים למצב של קומה, ואף לגרום למוות.

טיפול טבעי בסוכרת מסייע לחזור לתפקוד תקין, להסדיר ולאזן את רמות הסוכר בדם, לייצב את המצב הבריאותי ולהשיב את איכות החיים

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

  סוגים של סוכרת

  קיימים שלושה סוגי סוכרת. שני סוגי הסוכרת העיקריים הם:

  • סוכרת תלוית אינסולין, שקרויה גם סוכרת נעורים או סוכרת מסוג 1.
  • סוכרת שאינה תלויה אינסולין, מוגדרת לעתים בסוכרת מבוגרים או סוכרת מסוג 2.
  • הסוג השלישי הוא סוכרת הריונית – מצב ייחודי שמופיע בכ-6% מכלל ההריונות.

  בסוכרת מסוג 1, יש חוסר מוחלט באינסולין, בשל הרס התאים מפרישי האינסולין בבלוטת הלבלב. הגורמים לסוכרת מסוג 1 קשורים במערכת החיסון של הגוף עצמו, התוקפת את התאים מייצרי האינסולין. הגורמים לכך הם נטייה תורשתית, מחסור בויטמין D בגילאי הינקות ואלרגיה לחלב של פרה. גם מחלות נגיפיות מסוימות עלולות לפגוע בתאי הלבלב, להרוס אותם ולגרום לסוכרת מסוג זה.

  סוכרת זו נקראת גם סוכרת נעורים וניתן לקרוא עליה עוד כאן

  סוכרת מסוג 2 קרויה גם "סוכרת שאינה תלויה באינסולין". בסוג זה של סוכרת, הלבלב מייצר אינסולין, אך בשל הפרעה בפעילות התקינה, האינסולין אינו מצליח להתחבר לקולטן שעל גבי מעטפת התא, ולכן אינו תורם להחדרת הגלוקוז לתאי הגוף. מצב זה נקרא תנגודת לאינסולין. גורמי הסיכון לסוכרת מסוג 2 הם גיל (ככל שהגיל עולה, הסיכון להופעת סוכרת זו גובר), משקל עודף, היעדר פעילות גופנית, מתח נפשי וגורמים תורשתיים. גם סוכרת הריונית מגדילה את הסיכון ללקות בסוכרת מסוג 2, וכן לחץ דם גבוה וריכוז גבוה של שומנים בדם.

  סוכרת זו קרויה גם סוכרת מבוגרים וניתן לקרוא עליה בהרחבה בעמוד הבא

  סוכרת בהריון – סוכרת הריונית מתחילה בדרך כלל בין השבוע ה-24 לשבוע ה-28 להריון, ומגיעה לשיא בשליש האחרון של ההריון. סוכרת בהריון נוצרת עקב הפרשת הורמונים מן השליה, שיוצאים תנגודת זמנית לאינסולין. הסכנה בסוכרת הריון היא גדילת עובר מהירה מדי, דבר שעלול לסכן את בטיחות הלידה.

  ניתן לקרוא עוד על סוכרת בהריון בעמוד הבא

  • אורון אופק
   אורון מטפל מסור, אמין, עם ידע עמוק בתזונה ובריפוי. רגיש לצרכים שלי. אני יודעת שבכל בעיה רפואית או נפשית שיש לי אני מגיעה לאורון ואני יודעת שהבעיה תטופל הכי טוב שניתן. אני סומכת עליו מאוד. קרא עוד
   ורד שובל
  • שלישיית קונטרול להורדת סוכר במבצע
   אני חולת סוכרת. A1C ברמות 10. גבוה! (כולל תרופות פומיות). לאור המלצה שקיבלתי, התחלתי להשתמש בקונטרול. תוך 3 חודשים, רמות הסוכר ירדו ל A1C 7. המשכתי בנטילת הקונטרול 3 חודשים נוספים, והסוכר ירד לרמות של A1C 5.9. התייעצתי עם הרופאה המטפלת, ואני ממשיכה עם בקונטרול ומתחילה להוריד את מינון התרופה לסוכרת. תודה רבה, המלצתי לאחי. ממש מודה לכם על מוצר יעיל ומוצלח ללא תופעות לוואי. קרא עוד
   דינה
  • המלצות על טיפול בלקיניקה
   עם ההנחיות של אורון, לאחר 3 חודשים הסוכר ירד ל-80, בצום בבוקר HbA1C היה 5.5. נכון להיום ערכי הסוכר שלי נורמליים, אני ממשיכה עם נטילת גלוקומין 2 כדורים ליום, 1 בבוקר, 1 בערב. את הכדור של הצהריים הרופא ביטל ובנוסף אני משתמשת בקונטרול באופן קבוע, הגעתי לתוצאה הזו בגלל שהקפדתי על כל ההוראות של אורון ואני ממשיכה להקפיד ולבצע את ההנחיות שלו. קרא עוד
   חנה (אנה)

  איך מאבחנים סוכרת?

  האבחנה של מחלת הסוכרת נעשית באמצעות בדיקת דם. במקרים רבים אין נערכת בדיקת סוכרת מיוחדת, והסוכרת מתגלה אצל מרבית האנשים בבדיקות דם אקראיות, לרוב ללא תסמינים נלווים. אבחון סוכרת נקבע על פי מדדים של רמת גלוקוז בדם בתנאים שונים – לאחר צום, לאחר העמסת סוכר וכדומה.

  טיפול בסוכרת ברפואה סינית

  הטיפול בסוכרת ברפואה סינית משלב דיקור סיני, צמחי מרפא, המלצות תזונה ואורח חיים. דיקור סיני מסייע באיזון רמות הסוכר ובהפחתת התסמינים כדוגמת שתן מרובה, צמאון, עייפות וחרדות. צמחי המרפא ניתנים כפורמולות מוכנות או בהתאמה אישית. לפורמולה המובילה באיזון הסוכרת – "קונטרול" – יש נסיון מוצלח במיוחד של מעל 10 שנים. חברת נטורל סין מעניקה אחריות מלאה והבטחה לירידה ברמת הסוכר. המלצות התזונה מותאמות לסוג הסוכרת ולמצב המטופל, וכוללות גם המלצות לשיפור הרגלי תזונה, חלוקת ארוחות נכונה ומאוזנת, הימנעות מפחמימות מסוימות והמלצות לתזונה שתסייע בהפחתת משקל או שמירה על משקל תקין בעת הצורך. כמו כן, ניתנות המלצות לאורחות חיים שמסייעות באיזון בריאותי – פעילות גופנית, הפחתת מתח וסטרס, גמילה מעישון ואלכוהול, שינה מספקת ועוד.

  אם אובחנתם כחולים בסוכרת, אנו מזמינים אתכם לפנות לאחד ממרכזי הטיפול שלנו – נשמח להתאים לכם טיפול טבעי יעיל ומיטיב, שיאזן את רמות הסוכר ושאר התסמינים, יסייע בהתמודדות היומיומית עם המחלה, ויחזיר לכם את החיוניות ואיכות החיים.

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם