טבלה לניטור ומעקב אחרי רמת הסוכר בדם

 

למה חשוב לנטר ולעקוב אחר ערכי הסוכר בדם?

בקרב חולי סוכרת עשויה רמת הסוכר בדם לחרוג מהנורמה. רמת סוכר גבוהה קרויה היפרגליקמיה, והיא עשויה לגרום בטווח הארוך לסיבוכים שונים כגון: פגיעה בקצות העצבים (נוירופתיה), פגיעה בראייה, כשל כלייתי, ועלייה בסיכון לשבץ מוחי ולהתקפי לב. רמת סוכר נמוכה – היפוגליקמיה עלולה לגרום לפרכוסים, אובדן הכרה, השמנה, ליקויים בתפקוד המוח ועוד. איזון של רמות הסוכר בדם חשוב ביותר, וזאת על מנת להפחית את הסיכונים הכרוכים ברמות סוכר בלתי מאוזנות, למנוע סיבוכים ולשמור על בריאות טובה.

איזון רמות הסוכר בדם חשוב ביותר על מנת למנוע סיבוכים ולשמור על בריאות טובה

סיבות נוספות לחשיבות המעקב אחר רמות הסוכר בדם:

 • מעקב אחר רמת הסוכר מסייע לדעת האם הטיפול הרפואי שניתן מתאים, מאזן ומספק. המעקב התדיר חשוב, על מנת לראות האם הטיפול יעיל או שמא יש צורך לשנות את המינון או להחליף את התרופה.
 • בדיקת סוכר ומעקב שגרתי חשובים לכל אדם מבוגר, ובמיוחד למי שמצויים בקבוצת סיכון, על מנת לאפשר אבחון מוקדם של מחלת הסוכרת, ולתמוך באמצעות טיפול מוקדם, עם גילוי המחלה. במצב של נטייה לסוכרת, אבחון בשלבים המוקדמים של טרום סוכרת יכול להשפיע משמעותית על הבריאות. בטרום סוכרת ניתן לטפל באמצעות שינוי אורח חיים, דבר שמעכב (עד כדי כמה שנים) את התפתחות המחלה ואת הצורך בטיפול תרופתי.

כדי להקל על ניטור ומעקב אחר רמות הסוכר בדם – צירפנו טבלה למעקב רמות סוכר

PDF

 • בדקו את רמת הסוכר בדם בבוקר לאחר הצום, ובזמנים שונים במשך היום – שעתיים לאחר הארוחה לפי דרישת הרופא/המטפל.
 • בעמודת ההערות ציינו את מה שאכלתם בארוחה שלפני הבדיקה, ועל פי תוצאות הבדיקה תדעו אם כל מרכיבי הארוחה מתאימים לכם, או שאולי עליכם להוציא אחד או יותר מן המרכיבים מהתפריט.
 • במידה ורמת הסוכר גבוהה, ציינו בעמודת ההערות אם ידוע לכם על זיהום, דלקת, כאבים, מחלה כלשהי או מתחים נפשיים. כל אלו עלולים להעלות את רמת הסוכר בדם.

עם התקדמות הטיפול ואיזון רמת הסוכר בדם, ניתן להפחית את מספר הבדיקות, אך רצוי לבצע במהלך השבוע בדיקות מדגמיות שיכללו את רמת הסוכר בבוקר לאחר צום הלילה ושעתיים לאחר הארוחה. לדוגמא, ביום מסוים ניתן למדוד את רמת הסוכר בצום ולאחר ארוחת הבוקר, וביום שלמחרת למדוד סוכר בצום ולאחר ארוחת הערב וכן הלאה.

 • במידה והשתנה מינון התרופות או ההזרקות, יש לציין זאת בהערות.

שמור את דפי המעקב לביקור הבא במרפאה.

מהם ערכי סוכר תקינים אצל מי שאינו סובל מסוכרת?

רמת הסוכר בדם משתנה לאורך שעות היממה. אצל מי שאינם סובלים מסוכרת, אלו הן הרמות התקינות:

 • רמת סוכר תקינה בדם בשעות הבוקר (בצום) היא מתחת ל-100 מ"ג.
 • לפני ארוחה רמת סוכר בדם תקינה היא 70-100 מ"ג.
 • במדידה לאחר ארוחה, רמת סוכר בדם לפי הנורמה אמורה להיות פחותה מ-130 מ"ג.

מה היא רמת סוכר תקינה בדם אצל חולי סוכרת?

חלק מן החולים בסוכרת מנטרים את רמת הסוכר בדם באופן שגרתי, בעזרת גלוקומטר – מכשיר ביתי למדידת סוכר. ערכי סוכר שעליהם רצוי ומומלץ לשמור ב הם:

 • רמה של בין 80 ל-120 מ"ג לפני ארוחה.
 • עד 180 מ"ג לאחר ארוחה.
 • שעתיים לאחר הארוחה אמורה רמת הסוכר בדם לחזור לערכים של מתחת ל-130.

 מה ניתן ללמוד מבדיקת ערכי הסוכר בצום?

בדיקה שגרתית באמצעות בדיקת דם, לאחר צום של 8-12 שעות. הבדיקה נערכת בדרך כלל בשעות הבוקר, והמצב נקבע על פי ערכי הסוכר הנמדדים ביחס לנורמה:

 • רמת סוכר מעל 126 מ"ג לד"ל – קיים סיכון גדול לסוכרת.
 • רמת סוכר בין 100-125 מ"ג לד"ל – נחשב כמצב טרום סוכרתי, וקיים סיכון מוגבר לפתח סוכרת בעתיד.
 • רמת סוכר מתחת ל-70 מ"ג לד"ל – מצב של היפוגליקמיה – רמת סוכר נמוכה מדי.

 

איזון רמות סוכר וחזרה לערכים תקינים בעזרת טיפול טבעי

הרפואה הסינית מציעה טיפול טבעי, בריא ויעיל לאיזון רמות הסוכר בדם ולמניעת סיבוכים ונזקים של סוכרת, ללא תרופות. הטיפול יעיל הן למי שכבר אובחנו כסוכרתיים, והן למי שאובחנו עם מצב של טרום סוכרת ומעוניינים למנוע או לעכב את התפתחות המחלה. הטיפול הטבעי משולב, מותאם באופן אישי לכל מטופל ולאורחות חייו, וכולל צמחי מרפא, דיקור והמלצות תזונה. פורמולות צמחי המרפא לאיזון סוכר בדם, מבית נטורל סין, מסייעות לשמור על רמת סוכר תקינה. הדיקור והמלצות התזונה משלימים את הטיפול ומסייעים באיזון רמת הסוכר, שמירה על בריאות כללית, יצירת רוגע נפשי והפחתת מתחים, שחיוניים ומסייעים לטיפול ברמת הסוכר.

סובלים מסוכרת או אובחנתם כבעלי סוכר גבוה בדם? פנו אלינו עוד היום, להתאמת טיפול טבעי, יעיל ומיטיב.

שאל את המומחה! השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

שאל/י את המומחה! השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

מאשר/ת לקבל את הניוזלטר ואשמח לקבל 10% הנחה לקניה ראשונה!