FaceBook

טבלה לניטור ומעקב אחרי רמת הסוכר בדם

בדיקת דם לבדיקת סוכר

למה חשוב לנטר ולעקוב אחר ערכי הסוכר בדם?

בקרב חולי סוכרת עשויה רמת הסוכר בדם לחרוג מהנורמה. רמת סוכר גבוהה קרויה היפרגליקמיה, והיא עשויה לגרום בטווח הארוך לסיבוכים שונים כגון: פגיעה בקצות העצבים (נוירופתיה), פגיעה בראייה, כשל כלייתי, ועלייה בסיכון לשבץ מוחי ולהתקפי לב. רמת סוכר נמוכה – היפוגליקמיה עלולה לגרום לפרכוסים, אובדן הכרה, השמנה, ליקויים בתפקוד המוח ועוד. איזון של רמות הסוכר בדם חשוב ביותר, וזאת על מנת להפחית את הסיכונים הכרוכים ברמות סוכר בלתי מאוזנות, למנוע סיבוכים ולשמור על בריאות טובה.

איזון רמות הסוכר בדם חשוב על מנת למנוע סיבוכים והחמרה של תסמיני הסוכרת 

סיבות נוספות לחשיבות המעקב אחר רמות הסוכר בדם:

 • מעקב אחר רמת הסוכר מסייע לדעת האם הטיפול הרפואי שניתן מתאים, מאזן ומספק. המעקב התדיר חשוב, על מנת לראות האם הטיפול יעיל או שמא יש צורך לשנות את המינון או להחליף את התרופה.
 • בדיקת סוכר ומעקב שגרתי חשובים לכל אדם מבוגר, ובמיוחד למי שמצויים בקבוצת סיכון, על מנת לאפשר אבחון מוקדם של מחלת הסוכרת, ולתמוך באמצעות טיפול מוקדם, עם גילוי המחלה. במצב של נטייה לסוכרת, אבחון בשלבים המוקדמים של טרום סוכרת יכול להשפיע משמעותית על הבריאות. בטרום סוכרת ניתן לטפל באמצעות שינוי אורח חיים, דבר שמעכב (עד כדי כמה שנים) את התפתחות המחלה ואת הצורך בטיפול תרופתי.

כדי להקל על ניטור ומעקב אחר רמות הסוכר בדם – צירפנו טבלה למעקב רמות סוכר

PDF

 • בדקו את רמת הסוכר בדם בבוקר לאחר הצום.
 • לאחר כל ארוחה אנחנו רושמים את הרכיבים שאכלנו ולאחר שעתיים מודדים שוב את רמות הסוכר ורושמים את התוצאה.

  רמות סוכר תקינות שעתיים אחרי ארוחה שמכילה פחמימות צריכות להיות עד 126

 • על פי תוצאות הבדיקה תדעו אם כל מרכיבי הארוחה מתאימים לכם, או שאולי עליכם להוציא אחד או יותר מן המרכיבים מהתפריט.אם למשל אכלנו בארוחת הבוקר שתי פרוסות לחם עם ביצה או טונה או טחינה או סלט ורמות הבדיקה היו תקינות, זה מצוין ואנחנו יודעים שהרכיבים האלו מתאימים לנו. אבל אם למשל אכלנו שתי פרוסות לחם עם אבוקדו ורמות הסוכר היו גבוהות, אז אנחנו יודעים שאבוקדו לא מתאים לנו: אצל אנשים רבים אבוקדו יכול להגביר תנגודת לאינסולין, תלוי גם בכמות ובתדירות בה אוכלים אותו.אותו הדבר לגבי מוצרי חלב, שחלקם עשויים להעלות את רמת הסוכר. דוגמה נוספת, אם למשל אכלנו בארוחת הצהריים עוף מבושל או עוף מטוגן, הם יכולים לעשות הבדל גדול מאוד. כנ”ל לגבי רכיבים שונים שאנחנו לא מעלים על דעתנו שעלולים להעלות לנו את רמות הסוכר.לכן, מאוד חשוב למלא את הטבלה הזו. יש סוגי מזונות שיכולים להתאים לנו כמו למשל סוג לחם מסוים שיהיה בסדר בכמות של שתי פרוסות, אבל בכמות של ארבע פרוסות כבר יהיה יותר מדי.
 • במידה ורמת הסוכר גבוהה, ציינו בעמודת ההערות אם ידוע לכם על זיהום, דלקת, כאבים, מחלה כלשהי או מתחים נפשיים. כל אלו עלולים להעלות את רמת הסוכר בדם.
 • במידה והשתנה מינון התרופות או ההזרקות, יש לציין זאת בהערות.

מומלץ מאוד למלא את הטבלה הזו במשך שבועיים לפחות ולשמור את דפי המעקב לביקור הבא במרפאה.

עם התקדמות הטיפול ואיזון רמת הסוכר בדם, ניתן להפחית את מספר הבדיקות, אך רצוי לבצע במהלך השבוע בדיקות מדגמיות שיכללו את רמת הסוכר בבוקר לאחר צום הלילה ושעתיים לאחר הארוחה. לדוגמא, ביום מסוים ניתן למדוד את רמת הסוכר בצום ולאחר ארוחת הבוקר, וביום שלמחרת למדוד סוכר בצום ולאחר ארוחת הערב וכן הלאה.

הרפואה הסינית מציעה טיפול טבעי ויעיל למי שסובלים מסוכרת. הטיפול הטבעי מאפשר איזון של רמת הסוכר ומניעה של סיכוני בריאות רבים

מהם ערכי סוכר תקינים אצל מי שאינו סובל מסוכרת?

רמת הסוכר בדם משתנה לאורך שעות היממה. אצל מי שאינם סובלים מסוכרת, אלו הן הרמות התקינות:

 • רמת סוכר תקינה בדם בשעות הבוקר (בצום) היא מתחת ל-100 מ”ג.
 • לפני ארוחה רמת סוכר בדם תקינה היא 70-100 מ”ג.
 • במדידה לאחר ארוחה, רמת סוכר בדם לפי הנורמה אמורה להיות פחותה מ-130 מ”ג.

מה היא רמת סוכר תקינה בדם אצל חולי סוכרת?

חלק מן החולים בסוכרת מנטרים את רמת הסוכר בדם באופן שגרתי, בעזרת גלוקומטר – מכשיר ביתי למדידת סוכר. ערכי סוכר שעליהם רצוי ומומלץ לשמור ב הם:

 • רמה של בין 80 ל-120 מ”ג לפני ארוחה.
 • עד 180 מ”ג לאחר ארוחה.
 • שעתיים לאחר הארוחה אמורה רמת הסוכר בדם לחזור לערכים של מתחת ל-130.

 מה ניתן ללמוד מבדיקת ערכי הסוכר בצום?

בדיקה שגרתית באמצעות בדיקת דם, לאחר צום של 8-12 שעות. הבדיקה נערכת בדרך כלל בשעות הבוקר, והמצב נקבע על פי ערכי הסוכר הנמדדים ביחס לנורמה:

 • רמת סוכר מעל 126 מ”ג לד”ל – קיים סיכון גדול לסוכרת.
 • רמת סוכר בין 100-125 מ”ג לד”ל – נחשב כמצב טרום סוכרתי, וקיים סיכון מוגבר לפתח סוכרת בעתיד.
 • רמת סוכר מתחת ל-70 מ”ג לד”ל – מצב של היפוגליקמיה – רמת סוכר נמוכה מדי.

לנצח את הסוכרת עם קונטרול!

 • פתרון 100% טבעי
 • התחייבות לתוצאות
 • ללא תופעות לוואי

לפרטים נוספים >

איזון רמות סוכר וחזרה לערכים תקינים בעזרת טיפול טבעי

הרפואה הסינית מציעה טיפול טבעי, בריא ויעיל לאיזון רמות הסוכר בדם ולמניעת סיבוכים ונזקים של סוכרת, ללא תרופות.

אורון אופק

אורון אופק הוא מומחה לטיפול טבעי בסוכרת ברפואה הסינית, מחבר הספרים “אומנות הריפוי בתזונה הסינית” ו “סוכרת – מניעה וטיפול בשיטה הסינית הטבעית” .

בעל ניסיון טיפולי של מעל ל 20 שנה בדיקור סיני, תזונה וצמחי מרפא.

 

הטיפול יעיל הן למי שכבר אובחנו כסוכרתיים, והן למי שאובחנו עם מצב של טרום סוכרת ומעוניינים למנוע או לעכב את התפתחות המחלה. הטיפול הטבעי משולב, מותאם באופן אישי לכל מטופל ולאורחות חייו, וכולל צמחי מרפא, דיקור והמלצות תזונה. פורמולות צמחי המרפא לאיזון סוכר בדם, מבית נטורל סין, מסייעות לשמור על רמת סוכר תקינה. הדיקור והמלצות התזונה משלימים את הטיפול ומסייעים באיזון רמת הסוכר, שמירה על בריאות כללית, יצירת רוגע נפשי והפחתת מתחים, שחיוניים ומסייעים לטיפול ברמת הסוכר.

סובלים מסוכרת או אובחנתם כבעלי סוכר גבוה בדם? פנו אלינו עוד היום, להתאמת טיפול טבעי, יעיל ומיטיב!

  יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם

  4.6/5 - (92 votes)

   יש לך שאלה לאורון? השאר/י הודעה ונחזור אליך בהקדם